Ogłoszenia 19.11.2017

1. XXXIII NIedziela zwykła
  2. We wtorek 21 listopada w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.
  3. Apel Komendanta Wojewódzkiego Policji – o zachowanie bezpieczeństwa na drodze. 3 niedziela listopada – Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.
  4. W przyszłą niedzielę  26 listopada będziemy przeżywać Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W parafii Zbawiciela Świata odpust.
  5. 26 listopada, Mszą świętą o godz. 17.00 rozpocznie się spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Polskich Kolejarzy i środowiska kolejarskiego. Ofiary składane na tacę z racji ostatniej niedzieli miesiąca , są przeznaczone na cele naszej parafii.
  6. W tym tygodniu patronują nam:

– 20 XI św. Rafał Kalinowski – jeden z przywódców powstania styczniowego

– 22 XI św. Cecylia – patronka chórzystów, muzyków i organistów

– 24 XI św. Andrzej i Towarzysze wietnamscy

– 25 XI św. Katarzyna Aleksandryjska – patronka braci kolejarskiej

7. Na plebanii są do odebrania kosze po darach dożynkowych.

8. Pan Organista w tym tygodniu roznosi opłatki w następującej kolejności:

• poniedziałek ok godz. 18.00 –  Czarnowiec (dokończenie)
  • czwatrek od godz. 14.00 – Tobolice (dokończenie)
  • piątek ok godz. 18.00 – Rzekuń, ul. Nowa i Słowackiego
  • sobota od godz. 10.00 – ul. Kolejowa

9. 1 i 2 grudnia o godz. 17.00 zapraszamy na mszę św. i modlitwę o „uwolnienie z nałogu” z nauką dla uzależnionych i nie tylko. Spowiedź w tych dniach będzie od godz. 16.30. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych i tych, którzy chcą dobrze przeżyć Adwent i przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia.