Ogłoszenia 24.12.2017

1. Dziś już Wigilia, która rozpoczyna obchód świąt Bożego Narodzenia. Nie będzie mszy św. o godz. 17-tej, bo wieczorem zasiadamy do stołu wigilijnego.

– Zachęcamy gorąco do godnego przeżycia wigilii i całych świąt Bożego Narodzenia, do zachowania takich zwyczajów: jak łamanie się opłatkiem, wspólnych zwyczajów, spożywania posiłków postnych, śpiewanie kolęd. Stawianie alkoholu na stół przekreśla charakter wigilii. Niech więc spotkanie przy wigilijnym stole w naszych rodzinach będzie czasem wzajemnego przebaczenia i darowania sobie win.

2. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczynamy dzisiaj wspólnym śpiewem kolęd o 23.30. A od 23.00 do północy okazja do Sakramentu Pokuty.

Pasterka o północy z niedzieli na poniedziałek. Ofiary składane w czasie pasterki są przeznaczone na fundusz ochrony życia.

3. Uroczystość Narodzenia Pańskiego w tym roku – poniedziałek. Msze święte w tym dniu w naszym kościele: Pasterka, 10.00, 11.30, 13.00 i 17.00.

4. Wtorek: Święto św. Szczepana I-go męczennika. Msze święte: 8.00, 10.00, 11.30, 13.00 i 17.00. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na KUL i cele edukacyjne w diecezji.

5. Oktawę Narodzenia Pańskiego ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta:

– środa 27 grudnia: święty Jan Ewangelista

– czwartek 28 grudnia: święto świętych Młodzianków męczenników

6. Przyszła niedziela, 31 grudnia. Niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego: święto Świętej Rodziny Jezusa Maryi i Józefa. Ofiary z racji ostatniej niedzieli miesiąca na cele parafialne. Pierwszy rachunek za gaz zużyty w kościele.

7. Serdeczne podziękowanie za choinki ofiarowane od lat do naszego kościoła P. Grabowskiemu z ul. Ostrowskiej. Chórowi, służbie ołtarza, pracownikom kościelnym i wszystkim uczestnikom rorat.

8. Niech te święta dla wszystkich: Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy i w nasze serca, nasze rodziny. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na naszą codzienność.

9. Wizytę duszpasterską czyli kolędę rozpoczynamy jak co roku od 2-go stycznia wtorek: Zabiele.

10. Z naszego grona parafialnego odeszli:

– śp. Henryk Gut, l.82, ul. Kościuszki

– śp. Zdzisław Józef Ratowski l.64, ul. Bema