Ogłoszenia 31.12.2017

I. Dzisiejsze święto skłania nas do refleksji nad rodziną chrześcijańską, nad jej powołaniem, godnością i wielkością.
Rodzina zbudowana na prawie Bożym jest ojczyzną życia miłości, wierności i szczęścia. Stanowi sanktuarium życia i świętości, dlatego modlimy się nieustannie w intencji naszych rodzin.

II. Dziś po mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i błogosławieństwo rodzin naszej parafii.
Natomiast po mszy św. o godz. 17.00 pożegnamy 2017 rok. Jutro nowy rok 2018, postarajmy się rozpocząć go w imię Boże. W tym dniu przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, które jest świętem nakazanym czyli obowiązuje nas uczestnictwo. Msze święte jak w każdą niedzielę, o godz. 8.00; 10.00; 11.30; 13.00 i 17.00.

III. W tym tygodniu przypada I piątek. W sobotę zmiana tajemnic żywego różańca po mszy świętej o godz. 13.00

IV. Rozpoczynamy duszpasterskie odwiedziny kolędowe, z tej racji msze św. w tygodniu będą o godz. 7.00, nie będzie mszy św. o godz. 17.00. Również kancelaria parafialna czynna będzie w godzinach porannych.
Pamiętajmy, że wierni przyjmujący z kolędą swoich duszpasterzy dają świadectwo swojego przywiązania do Kościoła i swojej parafii. A pozostawione błogosławieństwo niech chroni nasze domy i rodziny. Przygotowujemy w naszych domach na wizytę duszpasterską:
– krzyż, wodę święconą, kropidło, zapalone świece, zeszyty od religii dzieci i młodzieży.
– ewentualne ofiary składane w czasie kolędy są określone przez ofiarodawcę na jaki są cel przeznaczone.
– ofiary składane w czasie kolędy na „Kościół” w tym roku przeznaczamy na zrobienie alejek na cmentarzu parafialnym. Jest ok. 2500m kwadratowych alejek na całym cmentarzu łącznie z nowym, do wyłożenia kostką.
1m kwadratowy kostki z materiałem i przygotowaniem podłoża do ułożenia kosztuje ok. 100zł. Zrobimy na ile nas będzie stać czyli ile zostanie złożone przy okazji kolędy.
– prosimy o transport na kolędę i zakończenie kolędy.
– prosimy również o odprowadzenie kapłana kolędującego do sąsiada. Takim zewnętrznym znakiem oczekiwania na kolędującego kapłana jest otwarta furtka czy uchylone drzwi.
Program wizyty kolędowej wywieszony jest w gablocie przed kościołem i na stronie parafialnej. Podamy porządek kolędy na ten tydzień:
– 2 stycznia – wtorek – od godz. 9.00 Zabiele;
od godz. 14.30 Ostrołęka: ul. Kolejowa od P. Agaczewskich do ul. Słowackiego
– 3 stycznia – środa – od godz. 14.30 Rzekuń: ul. Bema, Krótka, Polna, Porzeczkowa
– 4 stycznia – czwartek – od godz. 14.30 Rzekuń: ul. Wesoła, Przechodnia, Czarnieckiego i Słoneczna a od godz. 15.30 ul. Sienkiewicza i Batorego
– 5 stycznia – piątek – od godz. 9.00 Janochy
od godz. 14.30 Rzekuń: ul. Jana Pawła II, Miła, Pogodna, Dobra, Piękna, Ks. Skłodowskiego, Mała, Radosna, Baśniowa i Sportowa
– 6 stycznia – sobota – od godz. 15.00 Rzekuń: ul. Mazowiecka – bloki kolejowe i Ostrołęka: ul. Słowackiego – od kapliczki do torów numery nieparzyste.

V. W sobotę 6 stycznia będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego, nazwane w naszej polskiej tradycji świętem Trzech Króli. To święto przypomina, że Bóg przyszedł nie tylko do Narodu Wybranego ale do wszystkich ludzi.
Msze św. będą o godz. 8.00; 10.00; 11.30; 13.00 i 17.00. W tym dniu pobłogosławimy kredę i kadzidło dla oznaczenia naszych mieszkań i na znak, że przyjęliśmy wcielonego Boga do naszego życia. Na drzwiach piszemy pierwsze litery Kacpra, Melchiora, Baltazara i nowy 2018 rok.
Pan Kościelny wzorem lat ubiegłych po Uroczystości Objawienia Pańskiego czyli Trzech Królach będzie roznosił po domach naszej parafii poświęconą kredę i kadzidło. Ofiary przy tym składane są wyrazem naszego podziękowania za służbę w naszym kościele i parafii Panu kościelnemu.