Ogłoszenia 28.01.2018

IV Niedziela zwykła – Uroczystości Odpustowe Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła

 1. Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest w kościele jako światowy dzień trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze.

  – serdeczne podziękowanie za dzisiejsze ofiary składane na tacę, które są przeznaczone na nasze cele parafialne.

 2. W piątek 2-go lutego, będziemy obchodzić święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte: 7.00; 10.00; 18.00. Tego dnia na liturgię przynosimy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia przypominały nam o Panu Jezusie – światłości narodów.

  Z inicjatywy papieża Polaka św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Siostry każdego dnia pamiętają w modlitwie o Tobie, Kościele, o świecie.

 3. W sobotę 3-go lutego z okazji liturgicznego wspomnienia świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła, zapraszamy na specjalne błogosławieństwo po Mszach świętych: 7.30 i 17.00.

 4. W tym tygodniu przypadają I – szy czwartek, piątek i I – a sobota miesiąca, zmiana tajemnic żywego różańca w sobotę po 7.30 oraz adoracja Najświętszego Sakramentu w ołtarzu Miłosierdzia Bożego przez cały dzień pod kierunkiem i opieką: Odnowy w Duchu Świętym „stół Pański”.

 5. Spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Polskich Kolejarzy i Środowiska Kolejarskiego w niedzielę 4 – go lutego po Mszy św. o 13.00

 6. W sobotę 27 – go lutego zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie i kolędowe. Podsumowanie kolędy podamy w późniejszym terminie. Ale już dziś serdecznie dziękujemy za możliwość spotkania, za wszelkie rozmowy. Składamy podziękowanie za ofiary. Zapewniamy Was o naszej pamięci modlitewnej.

  Od 1 – go lutego powraca Msza św. o 17 – tej . Kancelaria parafialna czynna: 8.00-9.30 i 16.00-18.00

 7. Z naszego grona parafialnego odszedł po wieczną nagrodę w Domu Ojca Niebieskiego

  – śp. Eugeniusz Kwiatkowski, l.89 z ul. Żeromskiego