Ogłoszenia 11.02.2018

1. Chrystus, który oczyścił trędowatego i przywrócił mu nie tylko zdrowie, ale też godność dziecka Bożego, pragnie każdego z nas oczyszczać z trądu naszych grzechów. Trzeba tylko przyjść do Niego i o to poprosić.

2. Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i cierpiących. Zachęcamy do korzystania z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z sakramentu pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu.

3. Dzisiaj także w ostatnich dniach karnawału Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Problem alkoholizmu dotyka wielu milionów naszych rodaków. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu.

4. W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00; 10.00 i 18.00. Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia.

5. W środę na znak podjęcia trudu nawrócenia i rozpoczęcia Wielkiego Postu podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy obrzędu posypania głów popiołem.

6. Już teraz zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 16.30, a gorzkie żale w niedzielę po mszy św. o godz. 13.00 z procesją eucharystyczną.

7. Od środy do niedzieli z całym Kościołem będziemy modlić się o ducha pokuty dla każdego z nas.

8. a) W listopadzie 2017r. rozpoczął się diecezjalny turniej piłki halowej. Udział wzięło 102 drużyny z 55 parafii. Wczoraj rozegrał się finał, nasi ministranci zajęli III miejsce. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

b) W grudniu ministranci rozprowadzali sianko na stół wigilijny za dobrowolną ofiarą z przeznaczeniem na fundusz ministrancki. Zebraliśmy 1120 zł. Bóg zapłać wszystkim, którzy wspierają służbę liturgiczną. Dzięki tym środkom mamy możliwość na różnego rodzaju turnieje czy wycieczkę, którą zorganizujemy w najbliższych tygodniach.

9. Chrystus przywracający nam czystość serca niech wspiera szczególnie solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

10. Z naszego grona parafialnego odeszli:

– śp. Wiesław Wołosz l.68

– śp. Krystyna Żebrowska l.71 z ul. Czarnieckiego 7

– śp. Małgorzata Dawid l.41 z ul. Szkolnej – pogrzeb 14 lutego (środa) o godz. 13.30 wyprowadzenie i msza św.