Ogłoszenia 25.02.2018

 

 1. W drugą niedzielę Wielkiego Postu Kościół ukazuje nam Pana Jezusa, który podczas przemienienia na górze Tabor objawia uczniom swoją chwałę.

 2. Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy. Droga krzyżowa w piątek o godz. 16.30, w środę o 16.00 dla dzieci z rodzicami. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 7.30 i z kazaniem pasyjnym, procesją eucharystyczną po Mszy św. o godz. 13.00

  I – szy piątek miesiąca marca po Mszy św. o godz. 17.00- tej przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego rozpocznie się 24-godzinna adoracja Najśw. Sakramentu, która zakończy się w I-szą sobotę Mszą św. o godz. 17.00- tej. Gorąco i serdecznie zapraszamy do udziału w adoracji.

 3. W czwartek 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach.

 4. W tym tygodniu przypada także I- szy czwartek miesiąca, który przypomina nam wydarzenia z Wielkiego Czwartku, ustanowienie sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. Będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.

 5. Każdy I-szy piątek miesiąca przypomina nam tajemnicę konania Pana Jezusa na krzyżu i Jego otwarte serce. Starajmy się w tym dniu przyjąć Komunię św. wynagradzającą za nasze grzechy.

 6. W I-szą sobotę miesiąca wpatrujemy się w Serce Maryi przebite mieczem boleści, zmiana tajemnic żywego różańca po Mszy św. o 7.30.

 7. Niech przemieniony Chrystus błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia. Składamy serdeczne podziękowanie za dzisiejsze ofiary przeznaczone na nasze cele parafialne i wsparcie misji świętych.

  Ofiarodawcy na kwiaty do grobu pańskiego: – Koło Żywego Różańca pw. Królowej Polski z Rzekunia – 200 zł.

 8. Z naszego grona parafialnego odeszli po wieczną nagrodę w domu Ojca Niebieskiego:

  – śp. Edmund Parzych l.85 z Drwęczy

  – śp. Krzysztof Boguski l.54 z Suska Starego Kol.