Ogłoszenia 06.05.2018

1.Pan Jezus przypomina nam dzisiaj o przykazaniu miłości: „abyście się wzajemnie miłowali tak jak ja was umiłowałem”. To przykazanie jest wciąż aktualne i powinno nas zachęcać do odkrywania coraz większych pokładów miłości w nas samych a jeżeli trudno je odnaleźć w sercu to trzeba modlić się i prosić Zbawiciela aby nas nią napełnił.

2. Od jutra do środy z całym Kościołem modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

– Poświęcenie pól – sobota 12 V – godz. 10.00 Janochy i 18.30 Zabiele.

3. We wtorek przypada uroczystość patrona Polski świętego Stanisława Bpa i Męczennika; Msze św. 7.00 i 17.00

4. Codziennie w maju gromadzimy się aby uczcić Maryję, śpiewając litanię loretańską. Nabożeństwo w kościele w zwykły dzień po Mszy św. o godz. 17.00 a w niedzielę po Mszy św. o 13-tej.

5. W następną niedzielę to jest 13-tego maja obchodzimy w tym roku uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego a o godz. 19.00 Nabożeństwo Fatimskie.

6. Od piątku będziemy przyzywać Ducha Świętego, jako przygotowanie do uroczystości Zesłania Ducha Świętego czyli Zielonych Świąt. Modlitwy nowenny odmawiamy na zakończenie nabożeństwa majowego.

Jako przygotowanie do podjęcia relikwii świętego Stanisława Papczyńskiego, będziemy gościć w przyszłą niedzielę Księdza ze Zgromadzenia Księży Marianów, który w wygłoszonych do nas kazaniach przybliży nam osobę świętego Stanisława Papczyńskiego.

7. Prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła niewiasty z Suska Starego 26 maja 2018 godz. 9.00.

8. Solenizantów i jubilatów niech Pan Jezus obdarza łaską swojej miłości.

9. Z naszego grona parafialnego odeszli:

– śp. Wincenta Stepnowska l. 89 z Janoch

– śp. Krzysztof Dudziak l. 50 Kol. Czarnowiec