Ogłoszenia 13.05.2018

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.

2. W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. Codziennie odprawiamy nowennę do Ducha Świętego na zakończenie nabożeństwa majowego.

3. W sobotę wieczorem przypada wigilia uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy na godz. 20.00 na czuwanie i Mszę Świętą.

4. Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.

5. W przyszłą niedzielę to jest 20 maja jest wyjazd po relikwie św. Stanisława Papczyńskiego, wyjazd o godz. 8.00 z parkingu przy kościele. Przywitanie relikwii i wprowadzenie do kościoła przed godz. 17.00

6. Komunia rocznicowa dzieci klas IV odbędzie się 27 maja o godz. 11.30. Spotkanie przed Komunią rocznicową 23 i 25 maja po Mszy św. o godz. 17.00.

7. Film video i zdjęcia z I Komunii św. można odebrać w sklepie Agro-Przem

8. Poświęcenie pól w tym tygodniu: Susk Nowy – piątek godz. 19.00 i Daniszewo w sobotę godz. 10.00

9. Z naszego grona parafialnego odeszli:

– śp. Helena Mierzejewska l.90 Susk Stary

– śp. Jan Małkowski l. 87 Susk Nowy, pogrzeb 14 maja o godz. 13.00

10. Niech zmartwychwstały Pan obficie błogosławi z nieba solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 14 V – św. Maciej (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik.

  • 16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.