Ogłoszenia 03.06.2018

DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 3 czerwca 2018

1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj prawdę, że to szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Każdy dzień święty ma pomóc człowiekowi najpierw w poznaniu i przybliżeniu się do Pana Boga.

2. Dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem.

3. W czerwcu oddajemy cześć Bożemu Sercu podczas nabożeństwa z litanią do Serca Pana Jezusa po Mszy Świętej o godz. 17.00 a w niedzielę po 13-tej.

4. W czwartek 7- go czerwca to ostatni dzień Oktawy Bożego Ciała, często nazywany ostatnim nieszporem. Śpiewamy nieszpory o Najświętszym Sakramencie, błogosławieństwo wianków z ziół i dzieci, prosimy rodziców, by zadbali aby wszystkie pociechy szczególnie te małe przyszły na spotkanie z Panem Jezusem.

5. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ze względu na uroczystość i odpust w naszej parafii nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze Święte w tym dniu: o godz. 7.00, 10.00 i 17.00 z procesją, do której zapraszamy wszystkich.

6. W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna. Msze święte o 7.00 i 17.00

7. Przyszła niedziela tj. 10 czerwca br. nasi sąsiedzi w Przytułach Starych zapraszają nas na uroczystości odpustowe ku czci świętego Antoniego o godz. 12.30
O godz. 13.00 w Rzekuniu Mszą Świętą rozpocznie się spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Polskich Kolejarzy i środowiska kolejarskiego.

6. Wszystkim jubilatom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
5 VI – św. Bonifacy (ok. 673-754), pierwszy biskup misyjny ludów germańskich, męczennik czczony jako patron Niemiec.