Ogłoszenia 17.06.2018

JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 17 czerwca

1. Codziennie uczestniczymy w budowaniu królestwa Bożego w świecie. Chociaż często wydaje się nam, że nasze wysiłki są mizerne i prawie nie widać skutków tego budowania, bo są maleńkie jak ziarnko gorczycy. Ono jednak wciąż rośnie Bożą mocą i w każdej chwili może ogarnąć nas całkowicie i przemieniać świat.

2. Zachęcamy do codziennej wspólnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa podczas nabożeństwa w dzień powszedni po Mszy św. o 17-tej a w Niedzielę po Mszy św. o 13-tej.

3. Piątek – ostatni dzień kończącego się roku szkolnego i katechetycznego.

4. Sobota, dnia 23-go czerwca o godz. 9.30 prosimy niewiasty z Ław o pomoc w sprzątnięciu Kościoła. Również w sobotę przypada Dzień Ojca. Będziemy modlić się podczas Mszy Świętej w intencjach naszych ojców. Dla żyjących będziemy wypraszać obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.

5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Uroczystości odpustowe u naszych sąsiadów w Piskach. Ofiary składane na tacę z racji ostatniej niedzieli przeznaczone są na nasze cele parafialne. Dzisiejszą ofiarą składaną do puszek wspieramy KUL i cele edukacyjne naszej diecezji.

6. Niech jubilatów i solenizantów tego tygodnia ogarnia radość uczestnictwa w królestwie Bożym.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.