Ogłoszenia 24.06.2018

NARODZENIE ŚW. JANA CHRZCICIELA 24 czerwca 2018

1. Narodzenie św. Jana Chrzciciela poprzedziło narodziny Zbawiciela. Jan był ostatnim z proroków Starego Testamentu i jednocześnie pierwszym świętym Nowego Testamentu, którego śmierć w obronie prawdy i moralności była również zapowiedzią zbawczej śmierci Jezusa. Wielkość Jana, „największego spośród narodzonych z niewiasty”, może być właściwie odczytana tylko w świetle życia Chrystusa, który sam jest prawdziwą światłością świata.

2. W piątek, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę i dzieła Ojca Świętego. Msze Święte o godz. 7.00 i 17.00. Tradycyjnie w tym dniu zbierana ofiara przekazywana jest na działalność Stolicy Apostolskiej. Ze względu na uroczystość liturgiczną w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Na okres wakacji czyli lipiec i sierpień w niedzielę Mszy św. o 13-tej nie będzie. Z racji urlopów jedna z mszy świętych wyznaczonych będzie wyznaczana Księdzu , który jest na urlopie

4. Serdeczne podziękowanie należy się Paniom z Ław za pomoc w sprzątnięciu kościoła w ubiegłą sobotę. Kupiono kwiaty do ołtarza.

5. Serdecznie i gorąco prosimy, aby w tym roku gospodarzami dożynek parafialnych i diecezjalnych zechcieli być rolnicy i mieszkańcy Tobolic i Korczak.

6. W czasie kolędy zostawiliśmy zaproszenia do spowiedzi wielkanocnej dla 4507 osób,

7. Serdeczne podziękowania p. Antoniemu za remont ławki w kościele, dzięki tej pracy można teraz swobodnie w tej ławce uklęknąć . Jak narazie nie stać nas na nowe ławki w kościele.

8. Solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia polecamy szczególnej opiece św. Jana Chrzciciela.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 28 VI – św. Ireneusz (ok. 130-202), biskup Lyonu w Galii, pisarz chrześcijański i obrońca wiary, męczennik.

  • 29 VI – święci Piotr i Paweł (I w.), Apostołowie, męczennicy.