Ogłoszenia 01.07.2018

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 1 lipca 2018
1. Jezus, Pan życia i śmierci, dokonując cudu wskrzeszenia umarłych, zapowiadał największy cud: własne zmartwychwstanie. Śmierć, która zawsze jest wielką tajemnicą sprawiającą cierpienie bliskich zmarłego, w świetle zwycięstwa odniesionego przez Zbawiciela nabrała nowego znaczenia. Jest bramą do życia wiecznego.

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zmiana tajemnic żywego różańca sobota 7.30 i adoracji Najświętszego Sakramentu pod kierunkiem Odnowy w Duchu Świętym „Stół Pański”.

3. Na okres lipiec i sierpień w niedzielę Mszy Świętej o 13-tej nie będzie. Jedna intencja mszalna wyznaczana będzie dla księdza przebywającego na urlopie.

4. Lipiec w dawnej tradycji Kościoła poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana, którą możemy odnaleźć w modlitewnikach lub w internecie.

5. Wszystkich uczniów, którzy rozpoczęli wakacje, polecamy opiece Matki Bożej. Zachęcamy do dobrego wykorzystania czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Przypominamy, że nigdy nie powinno być wakacji od Pana Boga. Modlimy się o szczęśliwe i bezpieczne dni odpoczynku dla dzieci i młodzieży.

6. Niech Zbawiciel obficie błogosławi jubilatom i solenizantom w rozpoczynającym się tygodniu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
3 VII – św. Tomasz (I w.), Apostoł, świadek Zmartwychwstałego w Indiach.
6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), polska zakonnica wspierająca misje w Afryce.