Ogłoszenia 08.07.2018

CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 8 lipca 2018

1. Pan Jezus przyznaje się do swojej rodziny, do swojego pochodzenia, swojego miasta i chociaż nie jest dobrze rozumiany, to jednak nie wypiera się swoich ziemskich korzeni. Swojej historii nikt nie może zmienić, ale można jej nadać nowy, piękniejszy bieg.

2. Wszystkich wybierających się na letni wypoczynek w kraju czy za granicę zachęcamy do wcześniejszego poszukania kościoła, w którym możemy uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej. W tym celu możemy wykorzystać możliwości internetu.

3. W czwartek 12 lipca w naszej diecezji łomżyńskiej obchodzić będziemy uroczystość patrona naszej diecezji św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, który na terenie naszej diecezji głosił Chrystusa i poniósł śmierć męczeńską.

4. Piątek 13-go o godz. 19- tej Nabożeństwo Fatimskie, zapraszamy do udziału.

5. W imieniu organizatorów już dziś zapraszamy 19 sierpnia na Uroczystości Patriotyczne „W hołdzie marynarzom i ułanom poległym na ziemi rzekuńskiej w 1920 roku”.

6. Na parkingu przed Kościołem został ustawiony pojemnik PCK- u bez zgody Gminy i Parafii a rozrzucone ubrania i odzież szpecą obraz tego miejsca. Jeżeli jest już pojemnik to prośba, by tam wkładać materiały i ubrania.

7. W ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej ustawiono relikwie św. Maksymiliana i św. Stanisława Papczyńskiego w specjalnych podświetlanych relikwiariach, za które zapłaciłem 4 tys. zł.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i życzliwości ze strony najbliższych.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 11 VII – św. Benedykt (ok. 480-547), ojciec monastycyzmu zachodniego, założyciel i opat klasztoru Monte Cassino, patron Europy.

  • 12 VII – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), niemiecki biskup misyjny, przyjaciel Polski, męczennik.

  • 13 VII – święci Andrzej Świerad i Benedykt (X-XI w.), polscy asceci, pustelnicy.