Ogłoszenia 15.07.2018

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 15 lipca 2018

1. Pan Jezus wysłał swoich uczniów na pierwszą misję. Wyposażył ich obficie w dary duchowe. Cały Kościół do dzisiaj jest wyposażony w te duchowe dary, szczególnie pod postacią sakramentów świętych. Możemy z nich owocnie korzystać tylko wtedy, gdy zaufamy Jezusowi.

2. Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.

3. Za tydzień 22 lipca nasi sąsiedzi w Kleczkowie zapraszają nas na uroczystości odpustowe ku czci świętej Magdaleny na Mszę o godz. 12.30.

4. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na WSD w Łomży.

5. Bóg zapłać za ofiary składane na kościół:

– ofiara anonimowa na „obraz- wizerunek świętych” nad relikwiami – 50zł

6. Niech Jezus obdarzy swoimi duchowymi darami solenizantów i jubilatów całego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 16 VII – Matka Boża z góry Karmel, patronka duchowych synów proroka Eliasza, karmelitów.