Ogłoszenia 22.07.2018

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 22 lipca 2018

1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom o obowiązku odpoczynku po pracy. Gdy jednak wielki tłum znowu gromadzi się przy nich, Jezus od razu zaczyna nauczać. Odpoczynek jest konieczny do nabrania sił do dalszej pracy. Pobyt na urlopie nie zwalnia nas nigdy od czynienia dobra, jeżeli tylko nadarza się ku temu sposobność.

2. W środę, we wspomnienie św. Krzysztofa, będziemy modlili się za kierowców i podróżujących. Poświęcenie pojazdów odbędzie się w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach świętych na parkingu przed kościołem pod figurą św. Krzysztofa. Kierowców pojazdów z racji poświęcenia pojazdów prosimy o złożenie ofiary na środki transportu dla misjonarzy jak co roku.

Ofiary składane na tacę przeznaczone są na cele parafialne z racji ostatniej niedzieli.

3. Sobota 28-go na 9.30 prosimy o pomoc w sprzątnięciu kościoła tym razem niewiast z Zabiela.

4. W czwartek wspominamy rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Byli oni dziadkami Pana Jezusa, dlatego zachęcamy w tym dniu do serdecznej modlitwy za naszych dziadków: żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo, a zmarłym – wieczne szczęście w niebie.

5. Ks. Proboszcz i Parafianie z Borawego zapraszają nas w przyszłą niedzielę tj. 29 lipca na doroczny odpust św. Anny. Suma odpustowa w Kamiance o godz. 13.00

6. Podziękowanie za tegoroczny trud chleb powszedni chcemy uczynić pod przewodnictwem rolników i mieszkańców: Tobolic i Korczak w niedzielę 2 września o godz. 13.00

4. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy samych radosnych i spokojnych dni.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 23 VII – św. Brygida (1303-1373), szwedzka mistyczka, patronka Europy.

  • 24 VII – św. Kinga (1234-1292), polska księżna, a następnie klaryska w Starym Sączu.

  • 25 VII – św. Jakub Większy (I w.), pierwszy męczennik wśród Apostołów, patron Hiszpanii.

  • 26 VII – święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny.