Ogłoszenia 29.07.2018

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 29 lipca 2018
1. Pan Jezus zawsze dostrzega potrzeby tych, którzy do Niego przychodzą. Chojną ręką karmi głodnych, ale nakazuje uczniom pozbierać ułomki, aby nic się nie zmarnowało. Zachęca nas, abyśmy nie marnowali żywności, którą możemy dzielić się z głodnymi. Mamy wspólnie dbać o dobre wykorzystanie Bożych darów.

2. W środę rozpoczyna się sierpień, w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Uczyńmy to i w tym roku, abyśmy poprzez nasze wyrzeczenie przyczyniali się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z nałogu.

3. W tym roku wyruszy 34. Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę. Zapisy tak jak w ubiegłych latach w Ostrołęce Parafia Nawiedzenia NMP z naszym zaświadczeniem.
– 1-go sierpnia około 8.45 witamy pielgrzymów i żegnamy biciem dzwonów parafialnych. Przybędą pod nasz kościół na 1-y odpoczynek i poczęstunek, prosimy o podjęcie poczęstunkiem tak jak to zawsze bywało. Będziemy wdzięczni za wyjście na trasie do swoich posesji i pozdrowienie przechodzących pielgrzymów.
– w dniach: 1-15 sierpnia zapraszamy na Mszę świętą o godz. 20.30 i modlitwę apelową.
– tak jak w ubiegłych latach w dniu 13-go sierpnia jedziemy autokarem z Rzekunia przez Gidle aby przywitać wchodzących pielgrzymów.
– jak narazie na pielgrzymkę zgłosiło się z naszej parafii 5 osób
– zapraszamy do uczestnictwa w grupie białej im. świętego Jana Pawła II (strój z elementem koloru białego + znaczek)

4. W czwartek, 2 sierpnia przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i związany z nim odpust Parcjunkuli. Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy, kto w tym dniu nawiedzi kościół parafialny i spełni zwykłe warunki odpustu, to znaczy: przyjmie Komunię św. oraz wzbudzi pragnienie uwolnienia się od wszystkich grzechów i pomodli się w intencjach Ojca Świętego, otrzyma odpust zupełny. Kościół można nawiedzić już w środę wieczorem.

5. Po wszystkich mszach świętych poświęcenie pojazdów.

6. W pierwszy piątek miesiąca możemy skorzystać z sakramentu pojednania. Zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy.

7. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Tego dnia będziemy szczególnie modlić się za księży proboszczów, we wspomnienie ich patrona, św. Jana Marii Vianneya.

8. Podziękowanie dla kobiet z Zabiela za sprzątnięcie kościoła.

9. W imię Boże planujemy 3 aleję na cmentarzu od września, patrząc od kościoła utwardzić kostką brukową wraz z podłożem. I tu jest prośba o zabranie ławeczek i płyt przy grobach.

10. Jubilatom i solenizantom życzymy obfitych Bożych darów.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), hiszpański rycerz, założyciel zakonu jezuitów.
1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), włoski kapłan, założyciel zgromadzenia redemptorystów.
4 VIII – św. Jan Maria Vianney (1786-1859), francuski kapłan, gorliwy spowiednik, patron proboszczów.