Ogłoszenia 02.09.2018

1.Pan Jezus przypomina nam jak ważna jest czystość serca człowieka, gdyż z wnętrza pochodzi to co czyni człowieka nieczystym czyli grzesznym.

Zewnętrzne formy religijności i pobożności, nawet najdoskonalsze, nie czynią nas bardziej świętymi, jeżeli nie będziemy jednocześnie zwracali uwagi na czystość naszych pragnień i intencji.

2. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Mszą św. o godz. 8.00 pragniemy wypraszać pomoc Maryi Stolicy Mądrości dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia.

3. W tym tygodniu I-szy czwartek i I-szy piątek miesiąca.

4. Po wakacjach powracamy do stałych godzin sprawowania Eucharystii czyli 8.00; 10.00; 11.30; 13.00 i 17.00.

5. W sobotę przypada święto Narodzenia NMP znane jako święto Matki Bożej Siewnej. Msze św. w tym dniu 7.00; 10.00 i 18.00 z obrzędem poświęcenia ziaren na siew. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce rowerowej na odpust do Wąsewa. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 8.00. Powrót rowerami.

6. Wznawiamy adorację Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez ruch Gloriosa Trinita, zapraszamy do wspólnej modlitwy w każdy wtorek o godz. 19.30.

7. Dyrekcja Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce zaprasza w dniu 8-go września br w godz. 10 – 15 osiedle Centrum na piknik w czasie, którego będzie można wykonać badania i spotkać się ze specjalistami „piknik z sercem”.

8. Dożynki Diecezjalne w przyszłą niedzielę w Dąbrówce k/Ostrołęki. Reprezentują nas rolnicy i mieszkańcy Tobolic i Korczak.

9. W przyszłą niedzielę tj. 9 września po mszy św. o godz. 11.30 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I komunii św.