Ogłoszenia 16.09.2018

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 16 września 2018

1. Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? A za kogo wy Mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą. Musimy pamiętać, że pójście za Panem Jezusem wymaga wielu wyrzeczeń, ale to jest jedyna droga, by otrzymać niebo.

2. Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką. Wychodząc ze świątyni starajmy się wesprzeć swoim groszem złożonym do puszek „Diecezjalne Radio Nadzieja” oraz sięgnąć po prasę katolicką.

3. Dzisiaj także rozpoczęliśmy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, zwane Tygodniem Wychowania. Codziennie pamiętajmy o tej intencji w naszych osobistych i wspólnych modlitwach.

4. W sposób szczególny chcemy zaprosić młodzież do wspólnej modlitwy w dniu jej patrona, św. Stanisława Kostki, we wtorek na Mszy Świętej o godz. 17.00.

5. Dnia 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.

6. Niech Jezus, Mesjasz Pan, błogosławi każdy dzień życia solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

7. W przyszłą niedzielę w naszej diecezji ofiarę składaną na tacę wspieramy WSD w Łomży a Mszą św. o 13-tej rozpocznie się spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Polskich Kolejarzy i środowiska Kolejarskiego, zapraszamy.

8. Prosimy o odebranie z plebanii koszy po darach dożynkowych, przy tej okazjo pragniemy podziękować gospodarzom dożynek: mieszkańcom i rolnikom Tobolic i Korczak jak również pozostałym delegacjom za udział w tegorocznych dożynkach parafialnych i diecezjalnych oraz za przyniesione dary.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 18 IX – św. Stanisław Kostka (1550-1568), młody polski jezuita, patron polskiej młodzieży.

  • 20 IX – święci Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze, męczennicy Kościoła koreańskiego z lat 1839-1867.

  • 21 IX – św. Mateusz (I w.), Apostoł i Ewangelista, świadek Chrystusa w Etiopii.