Ogłoszenia 23.09.2018

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 23 września 2018

1. Pan Jezus przez całe swoje ziemskie życie wiedział, do czego się przygotowuje, że Jego śmierć będzie ceną za zbawienie ludzi. My też wiemy, że aby osiągnąć zbawienie, musimy przejść przez drogę codziennego krzyża naszych cierpień, niepowodzeń, grzechów. Zbawiciel wskazuje nam, że najlepszą postawą życiową jest postawa pełnego zaufania Panu Bogu. Mamy być jak małe dziecko, które bezgranicznie ufa swoim rodzicom.

2. Dzisiejsze ofiary składane na tacę w naszej diecezji przeznaczone są na WSD w Łomży.

– jak co roku w okresie jesiennym tak również dziś społeczność seminarium duchownego w Łomży prosi o pomoc w ziemiopłodach jak i ofiarny grosz przeznaczony na ten cel. O poprowadzenie tej pomocy prosimy naszych sołtysów. Wyznaczamy sobie termin do końca października.

3. W sobotę przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Ci wielcy Boży posłańcy bronią nas i pouczają. Starajmy się z nimi zaprzyjaźnić.

4. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy, aby dobry Bóg czuwał nad nimi każdego dnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 27 IX – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), francuski kapłan, opiekun ubogich i założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy.

  • 28 IX – św. Wacław (ok. 907-929), książę czeski, propagator chrześcijaństwa, męczennik.

  • 29 IX – święci Archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał.