Ogłoszenia 30.09.2018

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 30 września 2018

1. Pan Jezus uspokaja swoich uczniów, mówiąc, że kto nie jest przeciwko nam, ten jest z nami. Każdy, kto grzeszy i innych nakłania do grzechu powinien się nawrócić.

– dziękujemy za dzisiejsze ofiary z racji ostatniej niedzieli miesiąca są przeznaczone na nasze cele parafialne.

2. Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa w dzień powszedni po Mszy św. o godz. 17.00 a w niedzielę po Mszy św. o 13-tej.

3. Jutro także rozpoczyna się nowy rok akademicki. Polecamy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa, naszego jedynego boskiego Nauczyciela. Modlimy się, aby rozwojowi intelektualnemu młodego człowieka zawsze towarzyszył jego rozwój duchowy.

4. Wtorek 2-go października o godz. 16- tej w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. w intencji Jubilatów małżeńskich z terenu Gminy Rzekuń – zapraszamy.

5. Piątek godz. 11-ta Mszy świętej będzie przewodniczył Ks. Bp Tadeusz Bronakowski, poświęci sztandary Zakładu Karnego w Przytułach Starych i odprawi Mszę świętą w Rzekuniu w intencji funkcjonariuszy więziennych i ich rodzin.

6. W pierwszy czwartek miesiąca przypada dzień imienin papieża Franciszka. Będziemy modlić się do Jezusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, o obfite łaski dla niego.

W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej miłosiernemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata. We wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej po Mszach świętych ucałowanie relikwii a o godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

7. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Zmiana żywego różańca św. po Mszy św. o godz. 7.30 i adoracja Najświętszego Sakramentu pod opieką Odnowy w Duchu Świętym „Stół Pański”.

8. Dnia 7 października (niedziela) M. Bożej Różańcowej, niedziela jest większej rangi ale nasi sąsiedzi parafianie w Piskach zapraszają nas na godz. 12.30 na odpust parafialny M. Bożej Różańcowej. W Rzekuniu Mszą św. o 13-tej rozpocznie się spotkanie Kat. Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich i Środowiska Kolejarskiego – zapraszamy.

9. Opiece Królowej różańca św. polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.

10. Odeszli po wieczną nagrodę:

  • śp. Hanna-Urszula Jakacka l. 78 z Rzekunia ul. Bema

  • śp. Hanna Napiórkowska l.67 z Rzekunia ul. Kościuszki

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła.

  • 2 X – święci Aniołowie Stróżowie.

  • 4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), włoski rycerz, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patron ekologów.

  • 5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), polska zakonnica, mistyczka, apostołka miłosierdzia Bożego.