Ogłoszenia 21.10.2018

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 21 października 2018

1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom, jakie zasady powinny obowiązywać w ich wzajemnych relacjach. Na pierwszym miejscu powinna być zasada służenia jeden drugiemu, to znaczy ciągłe zabieganie o dobro drugiego.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie. Jeszcze wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, czyli o dobrej nowinie o Jezusie – Zbawicielu świata. Dzisiaj teren działalności misyjnej to również nasz kontynent. Serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary składane na tacę, które są przeznaczone na misje.

3. W intencjach misyjnych będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństw różańcowych codziennie po Mszy św. o godz. 17.00 a w niedzielę po Mszy św. o godz. 13-tej.

4. Za tydzień, w ostatnią niedzielę października już 93 rocznica powstania Diecezji Łomżyńskiej. Ofiarą składaną na tacę wspieramy nasze cele parafialne.

5. W dniach: 17 i 18 listopada 2018 roku 35 Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy i ich rodzin na Jasną Górę pod hasłem: „W służbie Bogu i Ojczyźnie” w duchu dziękczynienia Panu Bogu i Matce Najświętszej za Ojczyznę, za dar wiary i wolności

  • specjalnym pociągiem relacji Białystok – Częstochowa

  • zapisy na naszym terenie u Pani Piekarskiej, Mostył, Stefaniek

  • stosowny plakat i rozkład jazdy w gablocie przed kościołem

  • 4 listopada (niedziela) godz. 9.00 transmisja radiowa Mszy św. z Warszawy I program radiowy z Mszy świętej kolejarskiej

  • 2 grudnia godz. 12.30 Wyszków parafia św. Wojciecha Msza św. w intencji Kolejarzy naszej diecezji

6. Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego są wyłożone kartki wypominkowe na oktawę modlitw za zmałych 1-8 listopada.

7. Przypominamy, że przyjmujemy wypominki, które pomogą nam w modlitwie za naszych bliskich zmarłych.

8. Matce Bożej Różańcowej polecamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

9. Gorące podziękowania należą się ofiarodawcom na WSD w Łomży.

10. Opłatki będą roznoszone w następującej kolejności:

  • czwartek – Kolonie Ławy

  • piątek – Kolonie Czarnowiec

  • sobota – Tobolice

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 22 X – św. Jan Paweł II (1920-2005), Polak, jeden z największych papieży naszych czasów. Ucałowanie relikwii po Mszach świętych.