Ogłoszenia 28.10.2018

ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA 28 października 2018

1. Każda świątynia jest miejscem wybranym przez Pana Boga, miejscem Jego przebywania wśród ludzi, miejscem spotkania Boga z człowiekiem, gdzie okazuje On swoje miłosierdzie i udziela łask. Dziękujemy dzisiaj za ten kościół, naszą świątynię, którą Pan Bóg wybrał na miejsce przebywania wśród nas.

2. Kończy się październik. Jeszcze do środy wspólnie będziemy rozważać tajemnice różańcowe o godz. 17.00.

3. W czwartek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto nakazane i dzień wolny od pracy, dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym.

4. Tradycyjnie już od 1 listopada rozpoczyna się czas naszej szczególnej modlitwy za zmarłych. O godz. 11.30 zgromadzimy się na cmentarzu, aby podczas Mszy Świętej i procesji polecać miłosierdziu Bożemu tych, którzy przekroczyli już bramę śmierci, a szczególnie za naszych parafian, których pożegnaliśmy w ostatnim roku. Msze św. w kościele o godz. 8.00; 10.00; 11.30 na cmentarzu i 17.00.

5. Codziennie od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych.

6. W piątek, w Dzień Zaduszny, czyli we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych będziemy modlić się za zmarłych. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 8.00; 10.00 i 18.00 na cmentarzu z modlitwą różańcową.

7. W tym miesiącu nie będzie specjalnych nabożeństw związanych z pierwszym czwartkiem i piątkiem miesiąca, ale zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w piątek.

8. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi podczas nabożeństwa o godz. 7.00; 7.30 i 17.00.

Podzwonne: od 1-go listopada do godzin popołudniowych przez 2-gi listopada przywołując głosem dzwonów parafialnych i modlitwą ogarniamy naszych bliskich zmarłych, tak jak to było w ubiegłych latach u Pana Kościelnego.

Oktawa za zmarłych: Msza św., modlitwa różańcowa lub Koronka do Bożego Miłosierdzia ofiarowane od 1-8 listopada przeplatane nazwiskami i imionami naszych bliskich zmarłych, wypisane na specjalnych kartkach złożonych w skarbonie przy Ołtarzu Miłosierdzia Bożego.

Wypominki całoroczne 2018/2019 można zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Prosimy o zachowanie porządku na cmentarzu: przy tej okazji pragniemy przypomnieć, że 1 i 2 listopada nie ma handlu na parkingu przed cmentarzem. Handel może odbywać się na chodniku i pasach zieleni. Nie będzie w tym roku parkingu na nowej części cmentarza.

Poświęcenie nowych grobów i pomników po procesji w dniu 1-go listopada.

9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych na drodze do świętości.

10. Serdeczne podziękowania za dzisiejsze ofiary i ofiary składane do puszek przed kościołem dla chrześcijan w Pakistanie.