Ogłoszenia 04.11.2018

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 4 listopada 2018

1. Pan Jezus wyjaśnia swoim uczniom, że przykazanie miłości Boga i bliźniego stanowi jedno. Kto to rozumie i stara się wypełniać w swoim życiu, jest na dobrej drodze do królestwa Bożego. Przykazanie miłości jest o wiele ważniejsze od wszelkich przejawów religijności, które bez miłości stają się tylko pustym znakiem.

2. Za tydzień, w niedzielę, 11 listopada, przypada 100. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 13-tej. Uroczystość rozpocznie się o 12.50 przed krzyżem misyjnym, od wciągnięcia flagi narodowej na maszt i wspólnego odśpiewania Hymnu Narodowego. Na tę Mszę św. zapraszamy wszystkie poczty sztandarowe naszej parafii, szkolne, strażackie, kolejarskie, kombatanckie.

Za tydzień ofiarą składaną do puszek wspieramy „Kościół w potrzebie”.

Pragniemy przypomnieć, że nasze domostwa, w tym szczególnym dniu przyozdobione są flagą narodową: biało-czerwoną.

3. Przypominamy, że jeszcze do czwartku włącznie można ofiarować odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pod warunkiem nawiedzenia cmentarza i modlitwy za zmarłych. Codziennie także modlimy się za zmarłych polecanych w modlitwie nowennowej o godz. 17.00.

4. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, aby na co dzień doświadczali Bożej miłości.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 9 XI – Najświętszy Zbawiciel oraz św. Jan Chrzciciel i św. Jan Ewangelista w rocznicę poświęcenia bazyliki laterańskiej, której patronują.

  • 10 XI – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież, obrońca wiary i obrońca Rzymu przed najazdami barbarzyńców.