Ogłoszenia 11.11.2018

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 11 listopada 2018

1. Pan Jezus, chwaląc gest ubogiej wdowy, zachęca nas do większej ufności w Bożą Opatrzność. Wszyscy jesteśmy w ręku Pana Boga i musimy uczyć się na co dzień coraz większego zaufania do Niego.

2. Święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę.

3. W nadchodzącą sobotę i niedzielę na Jasnej Górze w 35 Ogólnopolskiej Pielgrzymce spotkają się kolejarze ze swymi rodzinami „W służbie Bogu i Ojczyźnie”.

2 grudnia Niedziela I Adwentu o godz. 12.30 Wyszków św. Wojciecha diecezjalne spotkanie modlitewne kolejarzy diecezji łomżyńskiej

5. Niech Pan Jezus otacza swoją opieką solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

6. Opłatki będą roznoszone w następującej kolejności:

  • poniedziałek- Słowackiego, Ostrowska, Kwiatowa, Krucza, Kolejowa

  • sobota – Kopernika, Słoneczna, Przechodnia, Wesoła, Czarnieckiego, Sienkiewicza, Batorego, Pogodna, Dobra, Miła, Radosna, Skłodowskiego.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem.

  • 13 XI – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (zm. 1003), pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy.

  • 17 XI – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), księżna, która zostawszy wdową, wyrzekła się bogactw i przyjęła regułę trzeciego zakonu franciszkańskiego, opiekunka ubogich.