Ogłoszenia 16.12.2018

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU 16 grudnia 2018

1. Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Stąd nietypowy, różowy kolor szat liturgicznych. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.

2. Od lat w III Niedzielę Adwentu Parafia Rzekuń rozpoczyna swoje rekolekcje adwentowe: msze św. o godz. 9.00; 11.00; 16.00 i 18.00. Do spowiedzi zapraszamy w poniedziałek i wtorek. Chorych i starszych wiekiem zgłoszonych, pragniemy odwiedzić z komunią św. w poniedziałek lub wtorek ok godz. 13.00, wcześniej będziemy powiadamiać telefonicznie.

3. Ofiary składane na tacę we wtorek są naszym podziękowaniem dla Księdza Rekolekcjonisty.

4. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia pamiętajmy o chrześcijańskich i narodowych tradycjach . Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego opłatka i płonącej świecy „Caritas”, która jest symbolem naszej otwartości na drugiego człowieka.

5. Spisanie aktów chrztu dzieci, które przyjmą chrzest w I dzień świąt Bożego Narodzenia o godz. 13.00 odbędzie się w sobotę 22 grudnia o godz. 18.00 w budynku parafialnym przy ul. Mickiewicza 7.

6. O pomoc w sprzątnięciu kościoła na święta prosimy niewiasty z Daniszewa na sobotę 22-go grudnia na godz. 10.00.

7. Serdeczną pamięcią otaczamy wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczętego tygodnia. Niech radość w Panu będzie Waszym udziałem.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

  • + Jan Mierzejewski l. 80 – Daniszewo

  • + Jan Zaborowski l.96 – Zabiele

    Wieczny odpoczynek…