Ogłoszenia 30.12.2018

ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 30 grudnia 2018

1. Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny.

2. Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na specjalne nabożeństwo o godz.17.00, podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni nowego roku.

3. We wtorek, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte o godz. 8.00; 10.00; 11.30; 13.00 i 17.00. Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie.

4. Z racji dzisiejszej ostatniej niedzieli kończącego się 2018 roku chcemy gorąco wszystkim podziękować za ofiary składane na tacę. Te wielkie i te małe wdowie grosze. To dzięki waszej ofiarności nasza parafia mogła funkcjonować i spłacać wszelkie należności i zobowiązania. Tak jak dziś na gaz wykorzystywany do grzania w kościele.

5. Od 2 stycznia 2019 r. rozpoczynamy wizytę duszpasterską czyli kolędę aktualnie posługujących kapłanów ze swoimi parafianami

  • na czas kolędy nie będzie mszy św. o godz. 17.00 , kancelaria parafialna czynna tylko w godzinach porannych a w niedzielę po mszach św.

  • pozostawione błogosławieństwo niech chroni nasze domy i rodziny

  • krzyż, woda święcona, zapalone świeczki, zeszyty do religii dzieci i młodzieży

  • ewentualne ofiary składane w czasie kolędy prosimy o określenie przez ofiarodawcę na jaki cel są przeznaczone

  • ofiary składane na Kościół w czasie kolędy są przeznaczone na remont kaplicy na cmentarzu

  • jak co roku prosimy o transport na kolędę i po kolędzie

  • prosimy o odprowadzenie kolędującego kapłana do sąsiada

  • takim zewnętrznym znakiem, że oczekujemy na wizytę duszpasterską jest otwarta furtka, uchylone drzwi wejściowe

Plan kolędy:

DATA

MIEJSCE KOLĘDY

2 stycznia

środa

9.00 – Janochy

14.30 – Rzekuń : ul. Wiosenna, Leszczynowa, Cicha, Kościuszki, Platynowa

15.30 – Rzekuń: ul. Jarzębinowa, Sadowa, Wiśniowa, Srebrna, Złota, Diamentowa

3 stycznia

czwartek

9.00 – Goworki

15.00 – Rzekuń: ul. Mazowiecka strona prawa

15.30 -Rzekuń: ul. Mazowiecka strona lewa

4 stycznia

piątek

14.30 – Rzekuń: ul. Spokojna i Nowa

14.30 – Rzekuń: ul. Agrestowa, Malinowa, Topolowa

14.30 – Rzekuń: ul. Ogrodowa, Jaśminowa, Kapitana Bednarczyka

5 stycznia

sobota

9.00 – Ostrołęka: ul. Żeromskiego, Ziemska, Wiejska, Odległa

9.00 – Rzekuń: ul. Kolonie, Kawaleryjska, Wiolinowa

10.00 – Ostrołęka: ul. Jedności, Patriotów, Goworowska, Skrajna, Daleka

7 stycznia

poniedziałek

9.00 – Daniszewo

14.30 – Rzekuń: ul. Krótka, Polna, Porzeczkowa

8 stycznia

wtorek

9.00 – Zabiele

15.00 – Ostrołęka: ul. Słowackiego – od kapliczki do torów numery nieparzyste

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msze Święte o godz. 7.00 i 7.30 (sobota). Zmiana tajemnic różańcowych a w sobotę po mszy św. o 7.30 spotkanie opłatkowe dla KŻR

7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Tradycyjne błogosławieństwo kredy, kadzidła oraz wody podczas wszystkich Mszy Świętych. Na Mszy św. o 10.00 chcemy Miłosierdziu Bożemu polecić zmarłych naszych parafian, którzy odeszli od nas w 2018 roku

8. Wszystkich solenizantów i jubilatów powierzamy opiece Świętej Rodziny.

9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności ś.p. Eugeniusz Wołosz . Wieczny odpoczynek…

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • 2 I – święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (ok. 330-ok. 390), biskupi Kościoła wschodniego, wielcy pisarze i obrońcy wiary, ogłoszeni doktorami Kościoła, za życia złączeni przyjaźnią, wspominani w liturgii tego samego dnia.