Ogłoszenia 20.01.2019

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 20 stycznia 2019

1. Najświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata.

2. W Panamie trwają Światowe Dni Młodzieży. Zapraszamy do śledzenia relacji ze spotkania papieża z młodzieżą oraz do modlitwy w intencji papieża i młodych całego świata.

3. W sobotę to jest 26 stycznia na godz. 10.00 prosimy Panie z Tobolic o pomoc w sprzątnięciu Kościoła przed uroczystościami odpustowymi.

4. Uroczystości odpustowe: Nawrócenie świętego Pawła Apostoła w niedzielę 27 stycznia br. Suma odpustowa o godz. 13.00 pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Janusza Stepnowskiego z procesją eucharystyczną po Kościele. Zadbajmy aby cała procesja wzięła udział.

5. W poniedziałek obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenie i zapraszamy do szczególnej modlitwy za bliskich naszym sercom babcie i dziadków.

6. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy opiece świętych patronów i otaczamy serdeczną modlitwą.

7. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę są przeznaczone na nasze cele parafialne.

8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności

  • ś.p. Stanisław Chmielewski

  • ś.p. Bogdan Czuba

  • ś.p. Paweł Reska

    Wieczny odpoczynek…

W tym tygodniu patronują nam:

  • 21 I – św. Agnieszka (291-304), dziewica, męczennica, patronuje zaręczonym, ofiarom gwałtu,

  • 24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup Genewy w Szwajcarii, gorliwy misjonarz zabiegający o nawrócenie protestantów, propagator życia duchowego wśród świeckich, ogłoszony Doktorem Kościoła i patronem dziennikarzy,

  • 25 I – św. Paweł Apostoł (I w.), nawrócony prześladowca pierwszych chrześcijan, gorliwy głosiciel Ewangelii wśród pogan,

  • 26 I – święci Tymoteusz i Tytus (I w.), towarzysze wypraw misyjnych św. Pawła Apostoła, a następnie biskupi i męczennicy za wiarę.