Ogłoszenia 17.03.2019

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17 marca 2019

1. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.

2. Przypominamy wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.

3. Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz.16.30 oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 13.00. Przypominamy, że za za udział w tych nabożeństwach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu.

4. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się 7 kwietnia br. Nauki wygłosi dla nas ks. Marcin Roszkowski. Szczegółowy plan rekolekcji parafialnych dostępny jest na tablicy ogłoszeń przed kościołem.

5. We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła. Msze Święte o godz. 7.00 i 17.00.

6. W poniedziałek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych odbędzie się podczas Mszy Świętej o godz. 18.00. W tym dniu na przyrzeczenie przynosimy ze sobą świece i będziemy wpisywać się do Księgi Duchowej Adopcji na znak świadectwa obecności w parafii ludzi dobrej woli, zabezpieczających modlitwą życie tych dzieci, którym zabrakło miejsca i miłości w sercach matek już u samego początku ich istnienia. Duchowa Adopcja trwa 9 miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. W naszej parafii od 25 marca po każdej mszy wieczornej zaczniemy odmawiać zalecane modlitwy.

7. Ofiarodawcy: kwiaty do grobu Pańskiego:

  • KŻR pw. MB Szkaplerznej w Rzekuniu

  • KŻR z Janoch

  • KŻR z Suska Nowego

  • KŻR pw. Królowej Polski z Rzekunia

Na kościół anonimowo z Czarnowca

9. Niech Boże błogosławieństwo i życzliwość najbliższych towarzyszą solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.

10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności (…). Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 19 III – św. Józef, Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, patron Kościoła.