Ogłoszenia 24.03.2019

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 24 marca 2019

1. Dzisiejsza Ewangelia przynagla nas do wkroczenia na drogę nawrócenia. Czas Wielkiego Postu stwarza ku temu wiele niepowtarzalnych okazji – jest bowiem czasem łaski od Pana.

2. W poniedziałek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w tym dniu o godz. 7.00, 10.00 i 18.00.

3. W poniedziałek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych odbędzie się podczas Mszy Świętej 25 marca (jutro) o godz. 18.00. W tym dniu na przyrzeczenie przynosimy ze sobą świece i będziemy wpisywać się do Księgi Duchowej Adopcji na znak świadectwa obecności w parafii ludzi dobrej woli, zabezpieczających modlitwą życie tych dzieci, którym zabrakło miejsca i miłości w sercach matek już u samego początku ich istnienia. Duchowa Adopcja trwa 9 miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. W naszej parafii od 25 marca po każdej mszy wieczornej zaczniemy odmawiać zalecane modlitwy.

4. 29 marca br. będzie premiera filmu:Miłość i Miłosierdzie, dokument fabularyzowany o Bożym Miłosierdziu i misji Siostry Faustyny Kowalskiej, ujawniający nieznane dotąd fakty i niedawno ujawnione dokumenty, które rzucają nowe światło naprawdę o Bożym Miłosierdziu. I co łączy Całun Turyński i cudowny Polski obraz Miłosiernego Jezusa. W Ostrołęce będzie 29 marca o godz. 18.30

5. W przyszłą niedzielę w I programie telewizji będzie transmitowana z Łagiewnik Msza święta o godz. 7.00 pod przewodnictwem Ks. Prałata Zbigniewa Skuzy

6. W Niedzielę Palmową tj. 14-go kwietnia, po Mszy Świętej o godz. 17.00 będzie nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Rzekunia

7. Za tydzień z soboty na niedzielę jest zmiana czasu z zimowego na letni. Przyszła niedziela to jest ostatnia miesiąca, ofiary składane na tacę są przeznaczone na nasze cele parafialne

8. Ofiarodawcy na kwiaty go grobu Pańskiego:

  • anonimowo z Ostrołęki

  • KŻR pw. Królowej Rodzin z Rzekunia

  • KŻR pw. MB Pięknej Miłości z Rzekunia

  • p. Jadwiga Białobrzewska

  • mieszkańcy z ulicy kolejowej

10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności:

  • ś.p. + Zofia Orzołek l.79

  • ś.p. + Marian Mierzejewski l.95 (…). Wieczny odpoczynek…