Ogłoszenia 21.04.2019

NIEDZIELA WIELKANOCNA 21 kwietnia 2019

ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1. Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu, rekolekcje, udział w nabożeństwach pasyjnych i sakrament pokuty przygotowaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją.

2. Msze Święte w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego oraz w Poniedziałek Wielkanocny według porządku świątecznego 8.00; 10.00; 11.30; 13.00 i 17.00. Na Mszy Świętej o 17.00 dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania rozpoczyna się nowenna do Ducha Świętego przed tym sakramentem.

3. W drugim dniu Świąt Wielkanocnych naszymi ofiarami będziemy wspierali katolickie uczelnie i wydziały teologiczne w Polsce.

4. Trwa nowenna przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do jej odmawiania w oktawie Wielkanocy na zakończenie Mszy Świętej wieczornej. Z racji prac remontowych w kaplicy na cmentarzu Msza Święta o godz. 13.00 będzie sprawowana w kościele poprzedzona modlitwą jednorazowych wypominek składanych do skarbony przy grobie pańskim.

Z racji oktawy wielkanocnej w najbliższy piątek nie obowiązuje nas post od pokarmów mięsnych

5. W tym tygodniu w dniach 24-25-26 kwietnia br. nabożeństwo 40- godzinne pod kierunkiem naszych księży wikariuszy. Msze święte o 7.00 i 17.00, a o godz. 15.00 nabożeństwo koronki do Miłosierdzia Bożego

6. Przyszła niedziela rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia zbiórka ofiar do puszek na Caritas. O godz. 16.00 świadectwo wiary składają kandydaci do sakramentu bierzmowania.

6. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy opiece świętych patronów.

7. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności

  • ś.p. Marianna Repka l.83

  • ś.p. Eugeniusz Tomaszewski l. 84, Wieczny odpoczynek…