Ogłoszenia 09.06.2019

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 9 czerwca 2019

1. Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi. Dziś jest odpust parafialny w Przytułach o godz. 12.30.

2. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

3. W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze Święte w intencji papieża, Kościoła powszechnego oraz naszej diecezji i parafii będą odprawiane o godz. 7.00, 10.00 i 18.00.

4. W środę 12 czerwca będziemy się modlić w naszych intencjach za wstawiennictwem św. Antoniego z tej racji, że 13 czerwca jest święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

5. W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej odprawiamy w czwartek o godz. 19.00.

6. W czwartek 13 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział w wieczornej Mszy Świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o nowych kapłanów oraz duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała.

7. Męska Grupa Różańcowa „Nazaret” zaprasza mężczyzn do udziału w pielgrzymce, która odbędzie się w sobotę 15 czerwca. Pielgrzymka ma charakter pokutny i modlitewny. Początek pielgrzymki o godz. 9.00 z kościoła w Rzekuniu.

8. W przyszłą niedzielę tj. 16 czerwca obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej – odpust parafialny w Czerwinie. Również tego dnia dzieci klas IV będą obchodziły rocznicę komunii św. na mszy św. o godz. 11.30.

9. Matce Kościoła polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.

10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności

  • ś.p. Kazimierz Grudowski l.90 z Drwęczy

  • ś.p. Alina Czartoryska l.78 z Suska Starego Wieczny odpoczynek…