Ogłoszenia 01.09.2019

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 1 września 2019

1. W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny.

2. Dobiegł końca czas wakacji. Dziękując Panu Bogu za wypoczynek, pragniemy zawierzać czas nowego roku szkolnej i katechetycznej pracy. Msza Święta z okazji rozpoczęcia roku szkolnego o godz. 8.00.

3. Od dzisiaj powracamy także do stałego programu Mszy Świętych, nabożeństw oraz godzin otwarcia biura parafialnego.

4. Po wakacjach wznowiona zostaje adoracja Najświętszego Sakramenty pod kierunkiem „Gloriosa Trinita” w każdy wtorek o godz. 19.30 – zapraszamy.

5. 4 IX – środa o godz. 10.00 wyjazd busa z pielgrzymami do św. Rozalii. Suma o godz. 12.00 pod przewodnictwem Ks. Bpa Tadeusza Bronakowskiego. Św. Rozalia jest patronką chorób pomoru i Palermo na Sycylii.

6. Pierwszy piątek miesiąca przeżyjemy w duchu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy.

7. Niepokalane Serce Maryi uczcimy w pierwszą sobotę miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 7.30, zmiana tajemnic żywego różańca. Z racji, że w tym dniu są aż trzy śluby nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.

8. W przyszłą niedzielę tj. 8 września w Wąsewie coroczny odpust Matki Bożej Siewnej połączony w tym roku z dożynkami diecezjalnymio godz. 12.00. Naszą parafię reprezentują rolnicy i mieszkańcy z Rzekuniaz wieńcem dożynkowy.

9. Dnia 14 września br. (sobota) – „Polska pod Krzyżem”na lotnisku Wocławek – Kruszyn.Z naszej parafii organizowany jest wyjazd przedstawicieli grup modlitewnych pod kierunkiem ks. Tomasza. Autokar wyrusza na to spotkanie o godz. 5.30. Należność za autokar pokrywa parafia. Zapisy na wyjazd u ks. Tomasza.

10. 8 września na mszy św. o 17.00 podziękujemy Panu Bogu za dar duchowego pielgrzymowania Białej Grupy św. Jana Pawła II, będziemy modlić się o uwolnienie z nałogu i ponowimy nasze przyrzeczenia abstynenckie.

-15 września po mszy św. o 11.30 spotkanie dzieci i rodziców przygotowujących się do I komunii św., która będzie 3 maja 2020 r. o godz. 12.00. Deklaracje przyjęcia dziecka do tej uroczystości są na stoliku pod chórem, proszę je wypełnić i do końca września przynieść do zakrystii.

-4-5-6 października organizowana jest pielgrzymka w góry świętokrzyskie – Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego, Muzeum misyjne, Św. Katarzyna- Kontemplacyjny klasztor sióstr Bernardynek, Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, MB Ostrobramskiej, Sanktuarium św. Antoniego. Program szczegółowy na stoliku pod chórem lub w zakrystii, zapisy do 22 września.

10. Solenizantów i jubilatów pierwszych wrześniowych dni polecamy opiece patronów i życzliwości najbliższych.

11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności ojca ks. Proboszcza z Pisk. Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 3 IX – św. Grzegorz Wielki (540-604), Rzymianin, papież, ogłoszony Doktorem Kościoła.