Ogłoszenia 29.09.2019

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 29 września 2019

1. Zbliża się miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg.

2. Nabożeństwa różańcowe będę odbywały się w dni powszednie po mszy św. o godz. 17.00 oraz w niedziele po mszy św. o godz. 13.00.

3. Z okazji rozpoczynającego się w tym tygodniu roku akademickiego modlimy się w intencji studentów i pracowników naukowych uczelni.

4. Październik będzie w Kościele powszechnym nadzwyczajnym miesiącem misyjnym.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa według stałego porządku.

7. Z okazji liturgicznego wspomnienia św. Faustyny, apostołki Bożego miłosierdzia, w sobotę po Mszach Świętych odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia a po różańcu ucałowanie relikwii.

7. W tym roku 13-ty październik przypada w niedzielę. Na nabożeństwo fatimskie zapraszamy na godz. 19.00. Mszy o godz. 17.00 w tym dniu nie będzie.

8. Drogich jubilatów i solenizantów naszej parafii zapewniamy o serdecznej pamięci i składamy najlepsze życzenia.

9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności

  • śp. Elżbieta Marzewska

  • śp. Grażyna Namiotko Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 30 IX – św. Hieronim (347-420), prezbiter, Doktor Kościoła, przetłumaczył Pismo Święte z języków oryginalnych na łacinę,

  • 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła,

  • 2 X – święci Aniołowie Stróżowie,

  • 4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), włoski rycerz, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patron ekologów,

  • 5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), polska zakonnica, mistyczka, apostołka miłosierdzia Bożego.