Ogłoszenia 10.11.2019

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 10 listopada 2019

1. Dzisiejsza listopadowa niedziela ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że również kresem naszych ziemskich dróg jest wieczna rzeczywistość.

2. Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie.

3. Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Msza Święta w intencji Ojczyzny jak zwykle rozpocznie się o 9.50 przed kościołem od wciągnięcia na masz flagi państwowej. Zapraszamy poczty sztandarowe. W tym dniu msze św. o godz. 8.00; 10.00 i 17.00.

4. W przyszłą sobotę i niedzielę36 Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy na Jasną Górę pod hasłem: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi”.

5. Są już do nabycia świece wigilijnej pomocy dzieciom, tak jak w ubiegłych latach można je nabyć u Pana Kościelnego. W tym roku 15 zł za świecę.

6. W piątek po mszy św. o godz. 17.00 w obecności Matki Bożej Królowej Ucieczki odmówimy różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem zawierzając Jezusowi przez ręce Maryi dzieci, młodzież, rodziców i osoby chore z naszej parafii. Zapraszamy całe rodziny do uczestnictwa w tym nabożeństwie. Przy figurze została wystawiona skrzynka intencji – możemy tam wrzucać kartki z naszymi postanowieniami, dziękczynieniem i prośbami do Matki Bożej, Królowej Ucieczki.

7. Opłatki w tym tygodniu będą roznoszone w następującej kolejności:

 • Poniedziałek – Ławy

 • Wtorek – Susk Stary

 • Czwartek – Goworki

 • Piątek – Korczaki

 • Sobota – ul. Mazowiecka i bloki, ul. Kościuszki i Łąkowa

8. Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia obfitych Bożych darów.

 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności

  – śp. Janina Gumkowska l.85

  – śp, Jerzy Borawski l.72

  – śp. Zofia Brzostowska l.79

  – śp. Mariusz Lambrych l.43

  – śp. Ryszard Wróblewski l.86 Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 11 XIśw. Marcin z Tours (316-397), rzymski legionista, ojciec życia zakonnego we Francji, biskup,

 • 12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem,

 • 13 XI – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (zm. 1003), pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy.