Ogłoszenia 17.11.2019

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 17 listopada 2019

1. Przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocnił nas swoim słowem i Najświętszym Ciałem. Pomnażajmy w sercach dary Bożej łaski, aby wytrwale kroczyć drogami wiary, wiodącymi przez codzienne wyzwania i trudy. Witamy serdecznie i dziękujemy za wspólną modlitwę i wygłoszone słowo ks. Szymonowi – duszpasterzowi ośrodka Caritas „przystanek w drodze” dla bezdomnych.

2. Dzisiaj na Jasnej Górze odbywają swoją 36 Ogólnopolską Pielgrzymkę Kolejarze, pracownicy kolei, emeryci, renciści, przyjaciele i sympatycy kolei wraz z rodzinami. Z naszej diecezji ruszyła delegacja na czele z księdzem proboszczem Janem Mrowca – diecezjalnym duszpasterzem kolejarzy i Stowarzyszenia Polskich Kolejarzy.

3. W piątek wspominamy św. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej. Pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele – modlimy się za scholę dzieciecą, chór parafialny – Aperi Cor, zespół działający przy wspólnocie Gloriosa Trinita i Pana Organistę.

4, W sobotę 23 listopada o godz. 15.00 zapraszamy chętnych na Szkołę Lektora – spotkanie dotyczące działania Szkoły połączone z modlitwą adoracyjną.

5. Za tydzień będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Podczas wszystkich Mszy Świętych odnowimy akt przyjęcia Chrystusa jako Pana naszych serc. Będzie to niedziela seminaryjna, dlatego też ofiary za tydzień przezaczamy na WSD w Łomży.

5. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

6. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia wielu darów uproszonych za przyczyną świętych patronów.

7. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności

– śp. Jadwiga Markowska l.91 z ul.Kościuszki. Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 18 XIśw. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica, męczennica w obronie czystości, patronka Ruchu Czystych Serc,

  • 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), polski karmelita, niestrudzony spowiednik,

  • 21 XI – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicy ofiarowania się Panu Bogu,

  • 22 XI – św. Cecylia (III w.), męczennica z czasów pierwszych prześladowań chrześcijan, patronka muzyki i śpiewu.