Ogłoszenia 01.12.2019

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU 1 grudnia 2019

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”. To pierwszy rok programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce na lata 2019-2022, którego temat brzmi: „Eucharystia daje życie”. Podczas tego roku będziemy starali się pogłębiać nasze rozumienie Eucharystii.

 • rozpoczęliśmy sezon grzewczy w kościele.

 • o godz. 12.00 w kościele Świętej Trójcy w Grajewie jest msza św. w intencji kolejarzy z naszej diecezji.

 • w ubiegły wtorek zostały zabrane dary z ziemiopłodów dla WSD w Łomży. Bóg zapłać ofiarodawcom.

2. Rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Zapraszamy w dzień powszedni o godz. 7.00 na Mszę św. wotywną o NMP tzw. Roraty. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu w dzień powszedni będziemy śpiewać przed Mszą św. o godz. 16.40.

3. W tym roku rekolekcje adwentowe w dniach 15-16-17 grudnia. Rekolekcjom przewodniczy Ks. dr Wojciech Rzepa.

4. We wtorek, 3 grudnia, obchodzimy Dzień Misyjny Papieskiej Unii Misyjnej. W modlitwach pamiętajmy o misjonarzach, duchownych i świeckich, prośmy o liczne powołania misyjne. Niech w naszych sercach jeszcze mocniej zabrzmi nakaz Chrystusa: „Idźcie na cały świat i nauczajcie wszystkie narody…”.

5. W środę, 4 grudnia, w liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, obchodzimy Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. Przez wstawiennictwo Matki – Opiekunki rodzin i Pani naszych losów – oraz Świętej Barbary podczas nowenny i Eucharystii o godz. (…) będziemy polecać Bożej Opatrzności wszystkich naszych parafian zmagających się z tym problemem i poszukujących pracy. Zapraszamy do tej wspólnej modlitwy.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, zmiana tajemnic żywego różańca oraz adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Odnowy w Duchu Świętym „Stół Pański”.

7. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pan Bóg, wybierając Maryję na matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego.

8. Porządek roznoszenia opłatków na stół wigilijny:

 • poniedziałek – 15.00 – ul. Mickiewicza i Słowackiego

 • wtorek – 15.00 – ul. Ogrodowa i Topolowa

 • środa – 15.00 – ul. Jarzębionwa i Cicha

 • czwartek – 15.00 – ul. Bema i Krótka

 • piątek – 15.00 – ul. Malinowa, Agrestowa, Porzeczkowa i Polna

 • sobota – 9.00 – Tobolice

W tym tygodniu patronują nam:

 • 3 XII – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, jeden z największych misjonarzy w dziejach Kościoła.

 • 4 XII – św. Barbara, dziewica i męczennica z przełomu III i IV wieku, patronka górników i hutników oraz bezrobotnych.

 • 4 XII – św. Jan Damasceński (ok. 650-750), prezbiter i doktor Kościoła, autor kanonów Kościoła Wschodniego.

 • 6 XII – św. Mikołaj, biskup żyjący na przełomie III i IV wieku, który w Mirze Licyjskiej był gorliwym i troskliwym pasterzem.

 • 7 XII – św. Ambroży, biskup Mediolanu, żyjący w IV wieku, gorliwy duszpasterz i uczony teolog, doktor Kościoła.