Ogłoszenia 29.12.2019

ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 29 grudnia 2019

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela 2019 roku, jest świętem Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Wpatrując się w Świętą Rodzinę, łatwiej zrozumiemy nasze powołanie do życia w rodzinie. Ona jest wzorem dla naszych rodzin.

2. Zbliża się koniec roku kalendarzowego 2019. Podobnie jak wszystkie ostatnie lata był brzemienny w wydarzenia w Kościele powszechnym i naszej lokalnej wspólnoty, w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach. Warto pochylić się nad radościami, sukcesami, ale także nad najtrudniejszymi momentami i doświadczeniami tego czasu.

3. We wtorek, 31 grudnia, podczas specjalnego nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego w naszym kościele, które będziemy celebrowali o godz. 17.00, podziękujemy Bogu – dobremu Ojcu, za miniony czas i za otrzymane dobro. Przeprosimy za popełnione grzechy. Będziemy również prosić o błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny.

4. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, pierwszy piątek miesiąca, oraz pierwsza sobota miesiąca ze zmianą tajemnic żywego różańca. Spotkanie opłatkowe dla KŻR

5. W najbliższą środę, 1 stycznia, z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2020. Tego dnia w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie. Porządek Mszy Świętych w naszym kościele jak w każdą niedzielę: 8.00; 10.00; 11.30; 13.00 i 17.00.

6. Od 2 – go stycznia rozpoczynamy wizytę duszpasterską czyli kolędę.

 • na czas kolędy nie będzie Mszy Świętej o 17.00

 • kancelaria parafialna czynna rano i w niedzielę po mszach świętych

 • pozostawione błogosławieństwo kapłańskie niech chroni nasze domy i rodziny

 • krzyż, woda święcona, zapalone świece, zeszyty do religii (dzieci i młodzież)

 • ewentualne ofiary składane w czasie kolędy prosimy o określenie na jaki cel ofiarodawca przeznacza

 • ofiary na Kościół przy Kolędzie w tym roku przeznaczamy na monitoring na cmentarzu

 • jak co roku prosimy o transport na kolędę i z kolędy

 • prosimy o odprowadzenie kapłana kolędującego do sąsiada

 • takim zewnętrznym znakiem, że oczekujemy na kapłana z kolędą jest uchylona furtka, czy uchylone drzwi wejściowe. Plan kolędy na ten tydzień jest następujący:

 • 2 stycznia godz. 9.00 Zabiele i Janochy

 • 3 stycznia godz. 9.00 Goworki i Daniszewo

 • 4 stycznia godz. 9.00 Rzekuń: ul. Kolonie, Kawaleryjska. Wiolinowa, Ostrołęka: ul. Jedności, Patriotów, Goworowska, Skrajna, Daleka

  godz. 10.00 Ostrołęka: ul. Żeromskiego, Ziemska, Wiejska, Odległa

 • 7 stycznia godz. 9.00 Korczaki i Drwęcz

 1. Pan życia i śmierci w minionym tygodniu odwołał z tego świata:

  – śp. Krzysztofa Władysławskiego l.64 z Tobolic

  – śp. Krystynę-Lucynę Ustaszewską l. 87 z Rzekunia

  – śp. Zofię Dobkowską l. 78 z Ostrołęki