Ogłoszenia 05.01.2020 i Kolęda od 07.01 – 13.01.2020

DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM 5 stycznia 2020

1. Przeżywamy radość z narodzenia Pańskiego, choć to już druga niedziela po Świętach Bożego Narodzenia.

2. W poniedziałek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr.

3. Piękną tradycją związaną z tą uroczystością staje się też organizowany w naszych miejskich i wiejskich parafiach Orszak Trzech Króli. W to wspólnotowe świętowanie włącza się wiele polskich rodzin, dorosłych i dzieci, wspólnot parafialnych. Jest to wspaniała publiczna manifestacja wiary i radości z przyjścia Zbawiciela na świat.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

5. Porządek kolędy w tym tygodniu:

7 stycznia

wtorek

9.00 – Korczaki

9.00 – Drwęcz

8 stycznia

środa

14.30 – Rzekuń: ul. Ogrodowa, Jaśminowa, Kapitana Bednarczyka

15.30 – Rzekuń: ul. Agrestowa, Malinowa, Topolowa

9 stycznia

czwartek

14.30 – Rzekuń: ul. Spokojna i Nowa

15.30 – Rzekuń: ul. Krótka, Polna, Porzeczkowa

10 stycznia

piątek

14.30 – Ostrołęka: ul. Słowackiego strona lewa od P. Boguckiej do torów

14.30 – Rzekuń: ul. Ostrowska strona lewa od P. Małkowskich do P. Trzcińskich

14.30 – Ostrołęka: ul. Słowackiego – od kapliczki do torów numery nieparzyste

11 stycznia

sobota

9.00 – Ławy Kolonie cz. I i II ( 2 kapłanów)

9.00 – Ławy wieś

13 stycznia

poniedziałek

14.30 – Rzekuń: ul. Wesoła, Przechodnia

14.30 – Rzekuń: ul. Czarnieckiego, Słoneczna

14.30 – Rzekuń: Sienkiewicza, Batorego