Ogłoszenia 19.01.2020 i Kolęda 20.01-01.02. 2020

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 19 stycznia 2020

1. W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie.

3. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

4. W ubiegły piątek w szpitalu w Lublinie odszedł do domu Ojca śp. Ks. Bp Stanisław Stefanek. Zachęcamy do modlitwy i udział w uroczystościach pogrzebowych.

5. W święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, przypadające w sobotę, 25 stycznia, prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak Święty Paweł powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, powinniśmy kroczyć wiernie po drogach wiary.

6. W przyszłą niedzielę, 26 stycznia w naszej parafii uroczystości odpustowe „Nawrócenie św. Pawła Apostoła”. Suma odpustowa o 13-tej z procesją eucharystyczną po kościele. Ofiary składane na tacę z racji ostatniej niedzieli przeznaczone są na nasze cele parafialne.

Kolęda 2020

DATA

MIEJSCE KOLĘDY

20 stycznia

poniedziałek

14.30 – Rzekuń: ul. Szkolna strona prawa i ul. Mickiewicza

14.30 – Rzekuń: ul. Szkolna strona lewa i ul. Słowackiego

14.30 – Rzekuń: ul. Ławska, Kwiatowa; Ostrołęka: ul. Słowackiego (dawna ul. Krucza)

23 stycznia

czwartek

14.30 – Rzekuń: ul. Jarzębinowa, Sadowa, Wiśniowa, Srebrna, Złota, Diamentowa

15.30 – Rzekuń : ul. Wiosenna, Cicha, Kościuszki, Platynowa

24 stycznia

piątek

14.30 – Rzekuń: ul. Jana Pawła II, Miła, Pogodna, Dobra i Piękna

14.30 – Rzekuń: ul. Ks. Skłodowskiego, Mała, Radosna, Baśniowa, Sportowa

25 stycznia

sobota

9.00 – Susk Nowy (3 Księży)

29 styczeń

środa

15.00 – Rzekuń: ul. Kopernika, Ostrowska strona prawa (nieparzyste)

30 styczeń

czwartek

15.00 – Rzekuń: Ostrołęka: ul. Kolejowa od P. Agaczewskich do ul. Słowackiego

1 luty

sobota

9.00 – Tobolice (3 księży)