Ogłoszenia 02.02.2020

OFIAROWANIE PAŃSKIE 2 lutego 2020

l. W dzisiejszą niedzielę, 2 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Od początku czczono w Kościele pamiątkę przyniesienia Dzieciątka Jezus przez Maryję i Józefa do świątyni jerozolimskiej.

2. W wydarzeniu Ofiarowania Pańskiego wyjątkowa jest też obecność starców Symeona i Anny. Dlatego dziś modlimy się w intencji ludzi w podeszłym wieku.

3. W święto Ofiarowania Pańskiego w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – tegoroczny jest już 24. z kolei. Naszą modlitwą obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Panu Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.

5. W dniu wczorajszym zakończyła się kolęda czyli wizyta duszpasterska. Jeżeli ktoś z różnych względów nie miał kolędy a pragnie aby ona była to proszę się zgłosić do księży i ustalić termin. Podsumowanie kolędy dokonamy w poźniejszym terminie. Chcemy gorąco podziękować, że mogliśmy być w Waszych domach i uczestniczyć w Waszym życiu.

6. W poniedziałek błogosławieństwo św. Błażeja, który jest orędownikiem w chorobach gardła.

7. 5-go lutego błogosławieństwo wodu i chleba ku czci św. Agaty.

8. Parafia nasza za wiedzą i przyzwoleniem Ks. Biskupa użycza gruntu pod byłym wikariacie, gdzie dla Caritasu będzie pobudowane hospicjum stacjonarne dla 20 osób. O dalszych pracach będziemy parafian powiadamiać. Ta inwestycja ma służyć społeczeństwu. Prosimy o modlitwę w tej intencji.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • 5 II – św. Agata, męczennica sycylijska z pierwszych wieków chrześcijaństwa, której kult szybko rozszerzył się na cały Kościół.

  • 6 II – Święci Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu.