Ogłoszenia 05.04.2020

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ 5 kwietnia 2020

1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Tak jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż z Nim!”.

2. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech święty czas: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w misterium paschalne.

3. Z powodu epidemii koronawirusa następują zmiany i ograniczenia:

Wielki Czwartek godz. 17.00. W tym roku nie będzie obmycia nóg i procesji do ciemnicy.

Wielki Piątek godz. 17.00. W tym roku nie będzie pocałunku krzyża, będzie zastąpiony pokłonem. Nie ma procesji do grobu. Skromny grób Pański przeznaczony do indywidualnej adoracji.

Wielka Sobota godz. 19.00. W tym roku nie ma poświęcenia ognia przed kościołem. Nie ma pokropienia. Poświęcenie pokarmów w ramach liturgii domowej podczas śniadania wielkanocnego. Tekst został rozesłany sołtysom. Jest na stronie parafialnej pt. „Błogosławieństwo stołu przed posiłkiem w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego”. Jest też wyłożony na stoliku z gazetami.

Nie ma procesji rezurekcyjnej tylko błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

4. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego