Ogłoszenia 19.04.2020

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY, CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Dzisiaj obchodzimy patronalne święto Caritas i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.
od poniedziałku wchodzą złagodzone przepisy sanitarne dla uczestników Mszy Świętej. Biorąc pod uwagę metraż naszego kościoła parafialnego jest możliwa większa ilość osób w maskach zakrywających usta i nos.
Komunia św. rozdawana tradycyjnie lub na rękę

2. W czwartek, 23 kwietnia, będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Msze św. o 7.00 i 17.00

3. W naszej parafii w dniach: 24, 25, 26 kwietnia nabożeństwo 40-godzinne pod kierunkiem naszych księży wikariuszy. 24 i 25 czyli piątek i sobota Msze św. o 7.00; 15.00 i 17.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu z okazją do sakramentu pokuty.

4. W sobotę, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto Świętego Marka Ewangelisty.

6. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny.

W tym tygodniu patronują nam:
23 IV – św. Wojciech (ok. 956-997), biskup i męczennik, główny patron Polski.
25 IV – św. Marek Ewangelista (†98-117), według tradycji Kościoła autor Ewangelii uważanej za najstarszą, a jednocześnie najkrótszą spośród pozostałych, kuzyn św. Barnaby, towarzysz św. Pawła, a później św. Piotra.