Ogłoszenia 03.05.2020

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY 3 maja 2020

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczone są na WSD w Łomży.

2. Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę.

3. W tym tygodniu przypadają kolejne święta. W środę, 6 maja, obchodzimy święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii.

4. W piątek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje post.

5. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej po Mszy św. o godz. 17.00. A w niedzielę po Mszy św. o 13.00.

6. Od dzisiejszej niedzieli w naszej diecezji decyzją Ks. Bpa Janusza zagościł tygodnik „Idziemy” z wkładką naszej diecezji, koszt 5 zł. Dzisiejszy numer jest promocyjny.

7. Decyzją Ks. Bpa na terenie byłego wikariatu powstanie hospicjum stacjonarne. Stosowne dokumenty zamieszczone są w gablocie przed kościołem.

8. Wszystkim składamy serdeczne podziękowania za składane ofiary na kościół.

9. Po wieczną nagrodę w domu Ojca odeszły:
śp. Krystyna Ciszkowska, Zabiele
śp. Krystyna-Elżbieta Kowalczyk, Drwęcz

W tym tygodniu patronują nam:
6 V – św. św. Apostołowie Filip (†81-96) i Jakub (†62), należeli do Dwunastu Apostołów.
8 V – św. Stanisław (około 1030-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski.