Ogłoszenia 28.11.2021 I Ndz Adwentu C

 1. Dzisiejszą I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, który kieruje nasze dusze ku oczekiwaniu powtórnego przyjścia Chrystusa na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest czasem pobożnego i radosnego oczekiwania. Nowy rok liturgiczny będziemy przeżywać pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”.
 2. W Adwencie Msze święte tzw. Roraty odprawiane będą codziennie o godz. 7.00
 3. Dzieci zapraszamy na Roraty w poniedziałek, w środę i w sobotę na godz. 17.00.
 4. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP będą odprawiane codziennie o godz. 16.40 a w niedziele tradycyjnie o 7.40.
 5. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcamy do podjęcia osobistych wyrzeczeń i postanowień, do głębszej refleksji nad swoim życiem i pogłębienia więzi z Bogiem poprzez modlitwę i życie sakramentalne. Szczególną okazją do tego będą rekolekcje adwentowe, które w naszej parafii odbędą się 12, 13 i 14 grudnia. Msze święte sprawowane będą o godz. 7.00; 9.00; 11.00; 16.00 i 18.00. Zmieniliśmy porządek Mszy świętych popołudniowych z jednej Mszy na dwie. Dlatego tych z pośród Państwa, którzy na czas rekolekcji adwentowych zamówili Msze św. na godz. 17.00 bardzo prosimy o kontakt z księżmi w zakrystii bądź w kancelarii. Rekolekcje poprowadzi ks. Marcin Roszkowski.
 6. Kancelaria Parafialna czynna jest codziennie w godzinach od 8.00 do 9.00 i popołudniu od godz. 16.00 do 17.00.
 7. Spotkanie osób, które zapisały się na Kurs Lektora odbędzie się w najbliższą środę po Mszy św. o godz. 17.00.
 8. Chrzty dzieci w miesiącu grudniu odbędą się w pierwszy dzień Bożego Narodzenia o godz. 12.00
 9. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. W pierwszy Czwartek modlimy się o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne, w Pierwszy Piątek wynagradzamy swoją modlitwą i pokutą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze, naszych bliskich i całego świata, zaś w Pierwszą Sobotę miesiąca wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia. Zapraszam wszystkie KŻR na wspólną Mszę św. i modlitwę różańcową przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. W Pierwszą Sobotę w liturgii obchodzimy wspomnienie św. Barbary, dlatego główną intencją na grudzień będzie modlitwa za ludzi pracy, zwłaszcza za tych, co ciężko pracują i za tych, co poszukują pracy.
 10. Są jeszcze do nabycia świece na wigilijny stół. Możemy je nabyć u pana Ryszarda wychodząc ze świątyni.
 11. Zmarł ojciec pana Karola naszego organisty śp. Stanisława Plaga. Pogrzeb odbędzie się we wtorek w parafii Olszewo Borki. Z tej racji w tym tygodniu pan Karol uda się z opłatkami od środy. W środę do mieszkańców Rzekunia zamieszkujących następujące ulice: Sportowa, Ks. Skłodowskiego, Baśniowa, Radosna, Piękna i Mała w środę od godz. 17.30, ulice Pogodna, Dobra, Miła, Przytulna, Wspólna, Przyjazna, Jana Pawła II we czwartek od godz. 17.30, ulice Kopernika, Czarnieckiego i Wesoła w piątek od godz. 17.30, a do mieszkańców ulicy Kolejowej  pan Karol uda się w sobotę od godz. 9.00. Pan Karol bardzo dziękuje za bardzo miłe przyjęcia go w swoich domach i za złożone ofiary a jednocześnie informuje, że jeśli ktoś nie może go przyjąć w wyznaczonym terminie, to może o opłatki zwrócić się po Mszy św. Plan roznoszenia Opłatków Wigilijnych znajduje się w gablotach w kościele i przed kościołem i można się z nim zapoznać. Panu Karolowi składamy szczere wyrazy współczucia i zapewniamy o modlitwie.
 12. Dzisiaj po Mszach św. zgodnie z zapowiedzią będziemy mogli złożyć do puszki dobrowolne ofiary na leczenie Aleksandra.
 13. A za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc „Kościołowi na Wschodzie”.
 14. Dziękuję wszystkim za przybycie i wspólną modlitwę i życzę dużo zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa.
 15. W tym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odszedł śp. Franciszek Kowalczyk z Zabiela lat 89. Dołączmy do wspólnej modlitwy śp. Stanisława Plaga-ojca naszego pana organisty z parafii Olszewo Borki.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.