Ogłoszenia 19.12.2021 IV Ndz Adwentu C

  1. Dzisiaj przeżywamy czwartą i ostatnią niedzielę tegorocznego Adwentu. W najbliższy piątek przypada Wigilia Świąt Bożego Narodzenia. W wigilię Msza święta zostanie odprawiona o godz. 7.00. Nie będzie Mszy świętej o godz. 17.00, ponieważ tego wieczoru wszyscy zasiądziemy do wigilijnego stołu dzieląc się opłatkiem i składając sobie najserdeczniejsze życzenia.
  2. Msza święta tzw. Pasterka zostanie odprawiona o godz. 22.00 i o godz. 24.00. Pół godziny przed Pasterką zapraszamy do wspólnego śpiewania kolęd. Ofiary zebrane podczas Pasterki będą przeznaczone w połowie na Fundusz Obrony życia.
  3. W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia Msze święte będą sprawowane o godz. 8.00; 10.00; 12.00; i o godz. 17.00. Drugi dzień świąt, to niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Józefa i Maryi. W tym dniu w sposób szczególny będziemy modlili się za nasze rodziny. Msze święte będą sprawowane wg porządku niedzielnego o godz. 8.00; 10.00; 12.00; i 17.00. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na KUL i cele edukacyjne naszej diecezji.
  4. Wszystkich chórzystów naszego Chóru Parafialnego jak również wszystkich, którzy chcą śpiewać w naszym chórze zapraszam na próbę chóru w najbliższą środę o godz. 19.00 do Drwęczy.
  5. Dzisiaj po Mszach świętych nasi harcerze z drużyny „Ascalon” przed kościołem będą sprzedawać własnoręcznie przygotowane pierniki a ofiary zebrane przeznaczą na cele statutowe harcerzy.
  6. Rozpoczęliśmy sezon grzewczy w naszym kościele. Ogrzewanie pracuje cały czas, żeby zachować w miarę stałą temperaturę, która da nam jakiś choć minimalny komfort w czasie naszego pobytu w kościele. Ofiary składane w dniu dzisiejszy na tacę są  wsparciem finansowym na rzecz przyszłych rachunków za gaz, którym ogrzewamy nasz kościół.
  7. Chciałbym w imieniu Pana Wójta, w imieniu Gminnej Biblioteki Publicznej i w swoim imieniu zaprosić wszystkich Państwa na „Koncert Świąteczny” kolęd i pastorałek, który odbędzie się dzisiaj w naszym kościele po Mszy świętej o godz. 17.00. Na scenie wystąpią artyści na co dzień związani z polskimi teatrami operowymi i muzycznymi. Renata Drozd, znana m.in. z programu telewizyjnego „Filharmonia Dowcipu Waldemara Malickiego”, Jakub Milewski, dyrektor artystyczny festiwalu muzycznego „Ostrołęckie Operalia”, a także Teresa Lipowska znana chociażby z serialu „M jak miłość”. Solistom towarzyszyć będzie Kameralny Zespół Muzyczny prowadzony przez Artura Jaronia. To niezwykłe spotkanie kolędowe mam nadzieję zagwarantuje rodzinną, świąteczną atmosferę, a artyści zaproszą nas do wspólnego kolędowania. Po koncercie wychodząc z kościoła będziemy mogli skorzystać z poczęstunku kubkiem gorącego czerwonego barszczu i krokiecikiem a mikołaj obdaruje dzieci paczkami prezentów. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w koncercie, żebyśmy mogli już dzisiaj poczuć radosny charakter Świąt Bożego Narodzenia.
  8. Dziękuję ofiarodawcom, składającym swoje ofiary na rzecz naszej parafii osobiści i wszystkim składającym swoje ofiary na tacę w każdą niedzielę.

Na zakończenie pomódlmy się za tych, którzy w tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: . Kazimierz Budny l.85 z Tobolic, Janina Choromańska l.86 z ul Kolejowej, Teresa Smolińska l. 91 z Ław. W ich intencji: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…