Ogłoszenia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – 01.01.2022 r.

  • Wczoraj pożegnaliśmy miniony 2021 rok. Na zakończenie Mszy świętej o godz. 17.00 odprawiliśmy nabożeństwo dziękczynno – błagalne, podczas którego przepraszaliśmy Pana Boga za grzechy popełnione w minionym roku, dziękowaliśmy za wszelkie dary i łaski i prosiliśmy o obfitość Bożego błogosławieństwa w nowym 2022 roku.
  • Dzisiaj 1 stycznia Uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki wraz z Maryją wchodzimy w nowy 2022 rok modląc się o pokój na świecie, w naszej ojczyźnie i w naszych rodzinach.
  • Dzisiaj przeżywamy pierwszą sobotą miesiąca stycznia. Za chwilę ( po Mszy świętej o godz. 8.00) wspólnie odmówimy cząstkę różańca a po błogosławieństwie członków KŻR proszę o wymianę tajemnic różańcowych. Główna intencja, to modlitwa o pokój na świecie, w naszej ojczyźnie i w naszych rodzinach.
  • W tym roku pragniemy odbyć tradycyjną kolędę, czyli wizytę duszpasterską księży w Państwa domach połączoną z modlitwą, poświęceniem domów i mieszkań i udzieleniem Bożego błogosławieństwa. Tegoroczną kolędę rozpoczniemy w poniedziałek 03 stycznia. Ale podchodzimy do sprawy kolędy z ostrożnością i roztropnością, chcąc zachować maksimum bezpieczeństwa. Dlatego księża będą odwiedzać Państwa w maseczkach, bez powitania i pożegnania się uściskiem dłoni, a tradycyjnie krzyż do ucałowania podaje domownikom najlepiej głowa rodziny. Jeśli nie ma takiej potrzeby, to też bez zbędnego przedłużania wizyty księdza. Choć kolęda, to też rozmowa domowników z kapłanem o sprawach duchowych i duszpasterskich, to sposób lepszego poznania swoich parafian przez księdza i księdza pracującego w parafii przez samych parafian. To wreszcie sposób nawiązania bliższych i życzliwych relacji, których nam wszystkich chyba ostatnio brakuje. Oczywiście my księża zdajemy sobie sprawę z tego, że nie wszyscy otworzą nam drzwi swoich domów z powodu złego samopoczucia czy też obawy i ostrożności. Chcę tutaj Państwa zapewnić, że z naszej strony, to nie podlega i nie będzie podlegać żadnej ocenie czy dyskusji. Dlatego otwarta furtka, otwarte drzwi, wyjście kogoś z domowników po księdza, jak to jest w naszym kolędowym zwyczaju, to będzie dla nas księży wyraźny znak Państwa otwartości i Państwa zaproszenia nas do siebie. Pragniemy odwiedzać Państwa według zasady: „Idziemy z Jezusem a nie z wirusem”. Porządek kolędy na nadchodzący tydzień przedstawia się następująco:

03 styczeń  – poniedziałek

godz. 9.00    Janochy – 1 ksiądz

godz. 15.00 ul. Mazowiecka Bloki 45 i 45A – 1 ksiądz

04 styczeń – wtorek

godz. 9.00    Goworki – 1 ksiądz

                             godz. 15.00 Rzekuń, ul. Mazowiecka (strona prawa -1 ksiądz)

                             godz. 15.00 Rzekuń, ul. Mazowiecka (strona lewa – 1 ksiądz)

05 styczeń – środa

godz.15.00  Rzekuń, ul. Nowa, Spokojna, Baśniowa, Radosna – 1 ksiądz

godz. 15.00 Rzekuń, ul. Agrestowa, Jeżynowa, Malinowa i Topolowa – 1 ksiądz

godz.15.00 Rzekuń, ul. Ogrodowa, Jaśminowa i Kapitana Bednarczyka – 1 ksiądz

06 styczeń czwartek – Uroczystość Trzech Króli

07 styczeń – Piątek

godz. 15.00 Rzekuń, ul. Jarzębinowa, Sosnowa, Wiśniowa, Srebrna, Diamentowa, Złota, Kościuszki – 1 ksiądz

godz. 15.00 Rzekuń, ul. Wiosenna, Cicha, Kościuszki, Platynowa, Rubinowa i Kryształowa – 1 ksiądz

godz.15.00 Rzekuń, ul. Krótka, Polna, Porzeczkowa – 1 ksiądz

08 styczeń – sobota

godz. 9.00  Susk Nowy – 3 księży

10 styczeń – poniedziałek

godz. 15.00 ul. Jana Pawła II, Miła, Dobra, Pogodna i Piękna – 1 ksiądz

godz.15.00 ul. Ks. Skłodowskiego, Mała, Radosna, Baśniowa i Sportowa – 1 ksiądz

11 styczeń – wtorek

      godz. 9.00  Daniszewo – 2 księży               godz.15.00 ul. Bema (od ul. Ks. Skłodowskiego) – 1 ksiądz

  • Plan kolędy znajduje się w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej naszej parafii. Prosimy o transport księży na kolędę i po zakończonej kolędzie. Prosimy również o odprowadzanie księży do swoich sąsiadów. Na czas kolędy w swoich domach przygotowujemy stół nakryty białym obrusem, na którym stawiamy krzyż, zapalone świece, wodę święconą i Pismo Święte a dzieci i młodzież tradycyjnie przygotowują zeszyty z religii. Jeśli przy okazji kolędy składać będą Państwo ofiary, to bardzo prosimy o określenie na jaki cel. Ofiary składane „na kolędę” są wyrazem naszej wdzięczności księżom za dotychczasową ich pracę, a ofiary składane „na kościół” są przeznaczone na cele parafialne, na należyte funkcjonowanie naszej parafii, na bieżącą spłatę wszelkich należności a także na wszelkie prace i inwestycje, które w tym roku będziemy prowadzić. Za złożone ofiary już dzisiaj składamy serdeczne Bóg zapłać a pozostawione błogosławieństwo niech nam towarzyszy przez cały czas nowego roku chroniąc nas, nasze rodziny i nasze domostwa.
  • Msze święte wieczorne o godz.17.00 w dni powszednie będą sprawowane jeszcze w  najbliższy poniedziałek i wtorek. Z racji kolędy na czas jej trwania nie będzie Mszy świętych wieczornych jak również nieczynna będzie kancelaria parafialna w godzinach od 16.00 do 17.00.
  • W najbliższy czwartek obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego tradycyjnie nazywaną Uroczystością Trzech Króli. Msze święte będą sprawowane wg porządku niedzielnego a ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby misji. Tradycyjnie podczas tej uroczystości poświęcimy kredę, którą wzorem lat ubiegłych pan Ryszard nasz kościelny roznosić będzie do naszych domów. Kredą oznaczymy drzwi naszych domów wypisując pierwsze liter trzech króli Kacpra, Melchiora i Baltazara czyli K+ M+B=2022 na znak, że przyjęliśmy wcielonego Boga do naszych serc pragnąc, by Jezus zamieszkał też w naszych domach. Ofiary składane panu Ryszardowi są wyrazem naszej wdzięczności za jego dotychczasową posługę jako naszego kościelnego.
  • W Uroczystość Trzech Króli podczas Mszy świętej o godz. 10.00 dzieci naszej szkoły podstawowej wystąpią z Jasełkami, a za tydzień w niedzielę również na Mszy świętej o godz. 10.00 dzieci będą śpiewać kolędy. Serdecznie zapraszamy, bo najpiękniejsza liturgia zawsze jest z udziałem dzieci.
  • Dziękując za przybycie na dzisiejszą Mszę świętą i wspólną modlitwę wszystkim życzę zdrowia, dobrego samopoczucia, poczucia bezpieczeństwa i obfitości Bożego błogosławieństwa na każdy dzień nowego roku. Z Panem Bogiem.