Ogłoszenia 09.01.2022 r. Niedziela Chrztu Pańskiego

  • Dzisiaj przeżywamy Święto Chrztu Pańskiego. Liturgicznie kończy się okres Bożego Narodzenia. Od jutra w liturgii rozpocznie się tzw. okres zwykły. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd i wystrój kościoła do 2 lutego czyli święta Ofiarowania Pańskiego
  • Dzisiaj podczas Mszy świętej o godz. 10.00 dzieci naszej szkoły śpiewać będą kolędy.
  • Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.
  • Porządek kolędy na nadchodzący tydzień przedstawia się następująco:

10 styczeń – poniedziałek

godz. 15.00 ul. Jana Pawła II, Miła, Dobra, Pogodna i Piękna – 1 ksiądz

godz.15.00 ul. Ks. Skłodowskiego, Mała, Radosna, Baśniowa i Sportowa – 1 ksiądz

11 styczeń – wtorek

godz. 9.00  Daniszewo – 2 księży             

godz.15.00 ul. Bema (od ul. Ks. Skłodowskiego) – 1 ksiądz

12 styczeń – środa

godz.15.00  ul. Kościuszki (od ul. Ostrowskiej do kościoła) – 1 ksiądz

godz. 15.00 ul. Kościuszki (od ul. Cichej, po stronie poczty w kierunku kościoła) – 1 ksiądz

godz.15.00 ul. Kościuszki (od ul. Cichej, po stronie Urzędu Gminy w stronę kościoła)                             i ul. Armii Krajowej  – 1 ksiądz

13 styczeń czwartek

godz.15.00  ul. Sienkiewicza i Batorego – 1 ksiądz

godz. 15.00 ul. Czarnieckiego i Słoneczna  – 1 ksiądz

godz.15.00 ul. Wesoła i Przechodnia – 1 ksiądz

14 styczeń – Piątek

godz. 15.00 ul. Kopernika i Ostrowska (strona prawa, numery nieparzyste)– 1 ksiądz

godz. 15.00 ul. Ostrowska (strona lewa od P. Małkowskich do P. Trzcińskich)– 1 ksiądz

godz.15.00  ul. Szkolna (prawa strona idąc do kościoła) i ul Mickiewicza – 1 ksiądz

15 styczeń – sobota     

godz. 9.00  Korczaki – 2 księży

godz.9.00 ul. Kolejowa (od ul. Słowackiego do Czarnej Dróżki)

17 styczeń – poniedziałek

godz. 9.00  Zabiele – 2 księży

godz. 15.00 ul. Szkolna (lewa strona idąc do kościoła) i ul. Słowackiego – 1 ksiądz

18 styczeń – wtorek

godz. 9.00 Susk Stary Wieś – 1 ksiądz

godz.15.00 Drwęcz – 2 księży

  • Plan kolędy znajduje się w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej naszej parafii. Prosimy o transport księży na kolędę i po zakończonej kolędzie. Prosimy również o odprowadzanie księży do swoich sąsiadów. Na czas kolędy w swoich domach przygotowujemy stół nakryty białym obrusem, na którym stawiamy krzyż, zapalone świece, wodę święconą i Pismo Święte a dzieci i młodzież tradycyjnie przygotowują zeszyty z religii. Jeśli przy okazji kolędy składać będą Państwo ofiary, to bardzo prosimy o określenie na jaki cel. Ofiary składane „na kolędę” są wyrazem naszej wdzięczności księżom za dotychczasową ich pracę, a ofiary składane „na kościół” są przeznaczone na cele parafialne, na należyte funkcjonowanie naszej parafii, na bieżącą spłatę wszelkich należności a także na wszelkie prace i inwestycje, które w tym roku będziemy prowadzić. Za złożone ofiary już dzisiaj składamy serdeczne Bóg zapłać a pozostawione błogosławieństwo niech nam towarzyszy przez cały czas nowego roku chroniąc nas, nasze rodziny i nasze domostwa. A otwarta furtka, brama, otwarte drzwi, wyjście kogoś z domowników po księdza, jak to jest w naszym kolędowym zwyczaju, to będzie dla nas księży wyraźny znak Państwa otwartości i Państwa zaproszenia nas do siebie
  •  Z racji kolędy, na czas jej trwania nie będzie Mszy świętych wieczornych jak również nieczynna będzie kancelaria parafialna w godzinach od 16.00 do 17.00.
  • Dziękuję ofiarodawcom i wszystkim składającym swoje ofiary na tacę w każdą niedzielę.
  • Na zakończenie pomódlmy się za śp. Eugenię Kamionowską z Drwęczy l. 96, która w tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności. W jej intencji: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
  • Dziękując za przybycie na dzisiejszą Mszę świętą i wspólną modlitwę wszystkim życzę zdrowia, dobrego samopoczucia, poczucia bezpieczeństwa i obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Z Panem Bogiem.