Ogłoszenia 23.01.2022 III niedziela zwykła

  • W dzisiejszą niedzielę w naszej parafii obchodzimy Uroczystość Odpustową z racji święta Nawrócenia świętego Pawła Apostoła, które przypada na najbliższy wtorek 25 stycznia. Msza święta odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.00 i połączona będzie z procesją eucharystyczną wewnątrz naszego kościoła. Kazanie odpustowe wygłosi i Mszę świętą poprowadzi ks. Kan. Artur Szurawski.
  • Na Maszy świętej o godz. 12.00 czyli sumie odpustowej wystąpi w naszym kościele orkiestra OSP z Ostrołęki. A po Mszy świętej orkiestra zagra nam koncert kolęd. Serdecznie zapraszamy.
  • We wtorek 25 stycznia w Święto Nawrócenia św. Pawła Msze święte będą sprawowane o godz. 7.00; 10.00 i popołudniu o godz. 18.00.
  • Do wtorku 25 stycznia w Kościele trwa tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Módlmy się aby nastała jedna owczarnia zgromadzona wokół jednego Pasterza.
  • Za tydzień podczas Mszy świętej o godz. 12.00 wystąpi nasz chór parafialny z przygotowanym koncertem kolęd. Serdecznie zapraszamy i zapraszamy też wszystkich chętnych do wstępowania w szeregi naszego chóru. Zapisu będzie można dokonać po Mszy świętej o godz. 12.00 u Pani Karoliny Górskiej prowadzącej nasz chór. Serdecznie zapraszamy.
  • W dniach 11-12 marca i 25-26 marca br. organizujemy w naszej parafii spotkania dla narzeczonych (spotkania weekendowe) przygotowujące do sakramentu małżeństwa. Zainteresowane pary, które w tym roku chcą zawrzeć sakrament małżeństwa prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Więcej informacji udziela ks. Bartłomiej.
  • Porządek kolędy na nadchodzący tydzień niestety uległ zmianie, ponieważ kolędować będzie tylko dwóch księży. Bardzo Państwa za tę zmianę przepraszamy. A nowy porządek kolędy przedstawia się następująco:

24 styczeń – poniedziałek

godz.15.00 Czarnowiec, od Szosy Goworowskiej – ul. Sosnowa – 1 ksiądz

godz. 15.00 Czarnowiec, od Szosy Goworowskiej  – ul. Kasztanowa, ul. Świerkowa, ul. Modrzewiowa, ul. Jodłowa – 1 ksiądz

25 styczeń – wtorek

godz.15.00 Od Dzbenina, ul. Bezcenna i Wspaniała, ul. Długa, ul. Wąska, ul. Nowa, ul. Piękna, ul. Krótka, – 1 ksiądz

26 styczeń – środa

godz. 15.00 Tobolice, ul. Torowa, od Czarnowca w stronę Ostrołęki ul. Goworowska strona lewa ( od p. Jerzego Napiórkowskiego), ul. Sezamkowa, ul. Rumiankowa, ul. Krucza – 1 ksiądz. Tutaj prosimy o pojazd na bieżąco księdzu podczas kolędy.

godz.15.00 Tobolice, ul. Dębowa (od Szosy Goworowskiej), ul. Brzozowa, ul. Lipowa i ul. Sosnowa – 1 ksiądz

27 styczeń – czwartek

godz.15.00 Tobolice, ul. Miętowa, ul. Świerkowa, ul. Wierzbowa, ul. Akacjowa, ul. Jałowcowa, ul. Jaśminowa, ul. Olchowa – 1 ksiądz. Tutaj prosimy o pojazd na bieżąco księdzu podczas kolędy.

godz. 15.00 Tobolice, od ul. Sosnowej w Czarnowcu do Szosy Goworowskiej strona lewa  od numeru 44 do p. Wasilewskich numer 18 i ul. Jagodowa – 1 ksiądz

28 styczeń – piątek

godz. 15.00 Tobolice, od ul. Sosnowej w Czarnowcu do Szosy Goworowskiej strona prawa od p. Walczak do p. Bałdyga – 1 ksiądz

godz. 15.00 Tobolice, od Szosy Goworowskiej strona prawa od p. Głażewskich do torów do ul. Żeromskiego w Ostrołęce – 1 ksiądz

 29 styczeń – sobota

godz.  9.00 Rzekuń, Kolonia Ławy, ul. Kolonia, ul. Spacerowa, ul. Kawaleryjska, ul. Pokoleniowa, u. Wiolinowa, ul. Leśna i ul. Sosnowa – 2 księży (pierwszy ksiądz rozpocznie od Kolonia Ławy a drugi rozpocznie od Państwa Mieczkowskich pod Suskiem – do zejścia się na kolędzie)

31 styczeń – poniedziałek

godz. 15.00 Ławy Wieś – 2 księży (od początku i od końca miejscowości do zejścia się na kolędzie)

01 luty – wtorek

godz. 15.00 Ławy Kolonia I – od torów kolejowych (od Pana Zaorskiego), ul. Darczyńców, ul. Zaciszna, ul. Dębowa  do krzyżówek – 1 ksiądz

02 luty – środa – Święto Ofiarowania Pańskiego

Plan kolędy znajduje się w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej naszej parafii w ogłoszeniach. Prosimy o transport księży na kolędę i po zakończonej kolędzie. Prosimy również o odprowadzanie księży do swoich sąsiadów. Dziękujemy za bardzo miłe przyjmowanie księży a za składane ofiary na kościół i na kolędę już dzisiaj składamy serdeczne Bóg zapłać. Otwarta furtka, brama, otwarte drzwi, wyjście kogoś z domowników po księdza, jak to jest w naszym kolędowym zwyczaju, to dla nas księży wyraźny znak Państwa otwartości i Państwa zaproszenia nas do siebie.

Z racji kolędy, na czas jej trwania nie będzie Mszy świętych wieczornych jak również nieczynna będzie kancelaria parafialna w godzinach od 16.00 do 17.00.

  • Dziękuję ofiarodawcom, składającym swoje ofiary na rzecz naszej parafii, a w tym tygodniu są nimi: anonimowo 200 zł. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom i wszystkim składającym swoje ofiary na tacę w każdą niedzielę.
  • Za tydzień będziemy przeżywać ostatnią niedzielę miesiąca. Ofiary składane na tacę będą wsparciem finansowym na rzecz rachunków za gaz, którym ogrzewamy nasz kościół.
  • Na zakończenie pomódlmy się za tych, którzy w tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Zofia Pikuła l. 83 z Rzekunia; + Eugeniusz Brzozowski l. 87  z ul. Słowackiego w Rzekuniu.  W ich intencji: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…