Ogłoszenia -30.01.2022 – IV niedziela zwykła

  •  Dzisiaj przeżywamy ostatnią niedzielę miesiąca. Ofiary składane na tacę są wsparciem finansowym na rzecz rachunków za gaz, którym ogrzewamy nasz kościół.
  • W najbliższą środę 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego czyli Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu podczas Mszy świętych odbywa się obrzęd błogosławieństwa świec. Bardzo prosimy zabrać ze sobą świece na środową liturgię. Z inicjatywy świętego Jana Pawła II jest to też Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Zachęcamy do gorliwej modlitwy o nowe i liczne powołania zakonne. A ofiary składane na tacę będą przeznaczone na zakony klauzurowe. Msze święte w tym dniu będą sprawowane wg porządku niedzielnego o godz. 8.00; 10.00; 12.00; 17.00.
  • Po Uroczystości Ofiarowania Pańskiego zdejmujemy dekoracje bożonarodzeniowe w naszym kościele – choinki i stajenkę betlejemską. Bardzo proszę o pomoc księżom w tym demontażu. Mam też taką prośbę do Państwa na przyszłość. Mianowicie, jeśli mają Państwo w domu zbędne ozdoby choinkowe (bombki, łańcuchy, lampki, gwiazdy itd.) i nie wiedzą Państwo co z tym zrobić, to może ofiarują je Państwo do naszego kościoła, ażeby i te nasze choinki za rok nie były takie skromne a jednocześnie żebyście Państwo poczuli się jak u siebie w domu patrząc na swoje ozdoby. A może ktoś z Państwa chciałby ofiarować nowe ozdoby, to byłbym Państwu bardzo wdzięczny. Ozdoby choinkowe można przynosić wstawiając je w korytarzach kościoła lub do zakrystii czy kancelarii parafialnej.
  • We czwartek 3 lutego w liturgii Kościoła wspominamy świętego Błażeja, patrona i orędownika w chorobach gardła. Podczas Mszy świętych o godz. 7.00 i 17.00 odbędzie się obrzęd błogosławieństwa świętego Błażeja. Serdecznie zapraszamy.
  • W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. W Pierwszą Sobotę po Mszy świętej o godz. 7.30 wymiana tajemnic różańcowych. Zapraszam wszystkich należących do  Kół Żywego Różańca na wspólną modlitwę. Główna intencja to modlitwa o zdrowie i pokój na świecie, w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach.
  • Porządek kolędy na nadchodzący tydzień przedstawia się następująco:

31 stycznia w poniedziałek

godz. 15.00 Ławy Wieś – 2 księży (pierwszy rozpocznie od początku miejscowości a drugi od końca miejscowości i tak do zejścia się księży na kolędzie)

01 lutego we wtorek

godz. 15.00 Ławy Kolonia część I – od torów kolejowych (od Pana Zaorskiego), ul. Darczyńców, ul. Zaciszna, ul. Dębowa  do krzyżówek – 1 ksiądz

02 lutego w środę Święto Ofiarowania Pańskiego – nie kolędujemy

03 lutego we czwartek

godz. 15.00 Ławy Kolonie część II – 2 księży ( pierwszy z księży rozpocznie od Państwa Smolińskich a drugi z księży od Państwa Załęskich i kolędować będą do zejścia się na kolędzie )

04 lutego w piątek

godz. 15.00 Ławy Kolonia część I – 2 księży ( pierwszy z księży rozpocznie kolędę od Państwa Głażewskich w kierunku krzyżówek a drugi z księży rozpocznie od świetlicy w Ławach w kierunku krzyżówek )

Plan kolędy znajduje się w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej naszej parafii w ogłoszeniach. Prosimy bardzo o transport księży na kolędę i po zakończonej kolędzie. Prosimy również o odprowadzanie księży do swoich sąsiadów. Dziękujemy za bardzo miłe przyjmowanie księży a za składane ofiary na kościół i na kolędę już dzisiaj składamy serdeczne Bóg zapłać. Otwarta furtka, brama, otwarte drzwi, wyjście kogoś z domowników po księdza, jak to jest w naszym kolędowym zwyczaju, to dla nas księży wyraźny znak Państwa otwartości i Państwa zaproszenia nas do siebie. Z racji kolędy, na czas jej trwania nie będzie Mszy świętych wieczornych jak również nieczynna będzie kancelaria parafialna w godzinach od 16.00 do 17.00.