Ogłoszenia – 06.02.2022 – V Niedziela Zwykła

  • W kalendarzu liturgicznym przeżywamy V Niedzielę Zwykłą.
  • W najbliższy piątek 11 lutego będziemy przeżywać Światowy Dzień Chorego. W tym dniu pamiętajmy o chorych, cierpiących i przebywających w szpitalach a także o pracownikach Służby Zdrowia, naszych lekarzach i pielęgniarkach, o wszystkich, którzy śpieszą z pomocą ludziom chorym. W tym dniu Msze święte będą odprawione o godz. 7.00 i 17.00, podczas których kapłani będą udzielać sakramentu namaszczenia czyli sakramentu umocnienia w znoszeniu choroby i cierpienia. Serdecznie zapraszamy tych wszystkich, którzy choć zmagają się z różnego rodzaju chorobami czy cierpieniem fizycznym ale mogą jeszcze przyjść do kościoła na nabożeństwo połączone z udzieleniem namaszczenia. Można też zgłaszać osoby chore, ażeby w tym szczególnym dniu kapłani mogli przyjść z sakramentami i Panem Jezusem, tak jak to czynimy przy okazji np. rekolekcji.
  • W dniach 11-12 marca i 25-26 marca br. organizujemy w naszej parafii spotkania dla narzeczonych (spotkania weekendowe) przygotowujące do sakramentu małżeństwa. Zainteresowane pary, które w tym roku chcą zawrzeć sakrament małżeństwa prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Więcej informacji udziela ks. Bartłomiej.
  • Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy pomagali przy zdejmowaniu dekoracji bożonarodzeniowych w naszym kościele. I jednocześnie ponawiam prośbę do Państwa a mianowicie, jeśli mają Państwo w domu zbędne ozdoby choinkowe (bombki, łańcuchy, lampki, gwiazdy itd.) i nie wiedzą Państwo co z tym zrobić, to może ofiarują je Państwo do naszego kościoła, ażeby i te nasze choinki za rok nie były takie skromne a jednocześnie żebyście Państwo poczuli się jak u siebie w domu patrząc na swoje ozdoby. A może ktoś z Państwa chciałby ofiarować nowe ozdoby, to byłbym Państwu bardzo wdzięczny. Dziękuję jednocześnie tym wszystkim, którzy już ofiarowali i przynieśli swoje ozdoby choinkowe. Wszystkie te ozdoby choinkowe można przynosić wstawiając je w korytarzach kościoła lub do zakrystii czy kancelarii parafialnej.
  • Zakończyliśmy kolędę, czyli wizytę duszpasterską w Państwa domach.  Jesteśmy Państwu bardzo wdzięczni za Państwa otwartość, życzliwość, za Państwa szczerą gościnność. Jesteśmy też bardzo mile zaskoczeni, ponieważ niemal wszystkie domy, wszystkie rodziny mieszkające na terenie naszej parafii  przyjęły kapłanów w swoje progi i pod swój dach z wielką życzliwością. Dziękujemy też tym wszystkim, którzy z różnych powodów nie mogąc przyjąć kapłanów w wyznaczonym terminie, prosili o kolędę w innym czasie albo sami przychodzili do kościoła na wspólną modlitwę. Wzruszające też były momenty, kiedy nawet rodziny, które przeżywały czy to kwarantannę czy też obawiały się zachorowań ale wychodziły do furtki, do bramy i zachowując dystans prosiły o wspólną modlitwę i udzielenie Bożego błogosławieństwa. To wyraz naprawdę głębokiej wiary i pragnienia Boga w swoim życiu. Wszystkim Państwu bardzo dziękujemy za taką postawę i świadectwo chrześcijańskiego życia. Dziękujemy też za złożone ofiary i na kolędę, które są wyrazem Państwa wdzięczności księżom za ich pracę w parafii i za ofiary składane na kościół, które zasiliły zasoby materialne naszej parafii. My kapłani jako wdzięczni Państwu za wszelkie okazane nam dobro zapewniamy o naszej modlitwie i naszej posłudze duszpasterskiej. Bóg zapłać. A tych wszystkich, którzy jeszcze chcieliby przyjąć kapłanów na kolędę ponieważ, tu cytuję niektórych z Państwa „bo my też nie chcemy być pozbawieni Bożego błogosławieństwa”  bardzo proszę o zgłaszanie się w zakrystii bądź kancelarii parafialnej i wspólnie z księdzem ustalić dogodny dzień i godzinę.
  • Dziękuję ofiarodawcom, składającym swoje ofiary na rzecz naszej parafii, dziękuję wszystkim ofiarodawcom i wszystkim składającym swoje ofiary na tacę w każdą niedzielę.
  • Na zakończenie pomódlmy się za śp. Barbarę Ziemek z Rzekunia l. 81, która w tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności. Wieczny odpoczynek…